Vali Balkanlıoğlu "Ambulanslara Karşı Daha Duyarlı Olunmalı"

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Sağlık Bakanlığınca ilimize gönderilen tam donanımlı Ambulansların teslim törenine katıldıktan sonra çeşitli temas ve ziyaretlerde bulundu.

Vali Balkanlıoğlu "Ambulanslara Karşı Daha Duyarlı Olunmalı"

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Sağlık Bakanlığınca ilimize gönderilen tam donanımlı Ambulansların teslim törenine katıldıktan sonra çeşitli temas ve ziyaretlerde bulundu.
 
İlk olarak Sağlık Bakanlığınca ilimize tahsis edilen 5 adet tam donanımlı Ambulansın teslim törenine katılan Vali Balkanlıoğlu, hayati önem taşıyan böylesi önemli bir görev icra eden 112 personeline başarılar diledi.

Ambulansların tam teşekküllü ve acil durumlarda anında müdahale edebilecek son sistemle donatıldığını belirten Vali Balkanlıoğlu, “Hasta vatandaşlarımızı sağlık kuruluşuna zamanında ulaştırmak için saniyeler çok önemli. Özellikle kalp krizi geçiren bir insanın kalıcı hasarlar oluşmadan derhal hastaneye yetiştirilmesi o kadar önemli ki, sonradan kalp çalıştırılsa bile çok büyük sıkıntılar yaşanabiliyor. Çok şükür devletimiz çok iyi noktalara geldi, bu konuda herhangi bir belediye hudutları dâhilinde bir yerden merkezlere çağrı geldiğinde,10 dakika içinde Ambulans oraya ulaşıyor. Köylerden, hatta en uzak ücra yerlere bile yarım saat içinde Ambulans ve acil müdahale ekibimiz hazır olarak gidiyor.

Ancak son derece önemli bir şey daha var. O da vatandaşlarımızın Ambulanslara karşı daha fazla duyarlı olması, trafiği tıkamaması ve Ambulansın peşine takılıp hızlı gitmemesi lazım. Çünkü o Ambulansın içinde bir gün kendisi veya bir yakını da olabilir. Şu anda teslim edeceğimiz bu Ambulanslar, tam donanımlı ve her birinin piyasada değeri de çok yüksek. Aynı zamanda sağlıkçı arkadaşlarımız da bu konuda uzman kişilerdir. Bu güzel hizmetin Sakaryamıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Program sonrası İl Emniyet Müdürlüğünde Müdür Fatih Kaya’yı ziyaret edip ilimizdeki güvenlik ve asayiş olayları hakkında bilgiler alan Vali Balkanlıoğlu, Şeref Defterini de imzalayarak Milletimizin barış ve huzuru için gece gündüz demeden görev yapan güvenlik kuvvetlerimize üstün başarılar dilediğini ifade etti.

Daha sonra 1. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığına geçen Vali Balkanlıoğlu, Garnizon ve Tugay Komutanı P. Alb. Mustafa Cüneyt Arıkan’a iade-i ziyarette bulundu. Komutanlık Şeref Defterini imzalayarak Albay Arıkan’a yeni görev yerinin hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Balkanlıoğlu, tüm Mehmetçiklerimize de Vatan savunmasında muvaffakiyetler dilediğini belirtti.

Son olarak Şehit Onbaşı Mustafa Özen Kışlası 14. İkmal Merkez Komutanlığına geçen Vali Balkanlıoğlu, Komutan İkmal Binbaşı Savaş Ar’a da iade-i ziyarette bulundu.

Tören Mangasını selamlayarak Komutanlık Şeref Defterini imzalayan Vali Balkanlıoğlu, Komutan Ar’dan çalışmalar ve faaliyetler hakkında bilgiler alarak başarılar diledi.


Haber Kaynağı: PamukovaMedya

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2017, 17:14
YORUM EKLE