banner292
banner298

Sakarya'da Geniş Çaplı DEAŞ Operasyonu! 20 Gözaltı

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele, İstihbarat ve Özel Harekât şubesi ekiplerince Sakarya'da sabaha karşı DEAŞ terör örgütü ile alakalı oldukları belirlenen kişilere operasyon yapıldı.

Sakarya'da Geniş Çaplı DEAŞ Operasyonu! 20 Gözaltı

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele, İstihbarat ve Özel Harekât şubesi ekiplerince DEAŞ terör örgütüne üye oldukları tespit edilen kişiler için Sakarya başta olmak üzere Konya, Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Aydın, Adana, Bursa, Çankırı, Van ve Samsun illerinde sabaha karşı operasyon yapıldı.
 


Sakarya’da düzenlenen operasyonda Suriye ve Irak ülkelerinde DEAŞ adına faaliyet göstermek üzere ülkemizden terör örgütüne katılan, örgüt içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren, eleman temin edilmesi eylemlerini gerçekleştirdikleri yönünde haklarında bilgiler bulunan kişileri yakalamak için sabaha karşı operasyon yapıldı.

Türk vatandaşı (14), Suriye'de DEAŞ adına "sözde kadı" olarak faaliyet gösterdiği "şeriat mahkemesi başkanlığı" yaptığı örgüt adına birçok idam kararı verdiği yönünde hakkında bilgiler bulunan Suriye vatandaşı 1, örgüt içerisinde üst düzey komutan olarak faaliyet gösterdiği yönünde hakkında bilgiler bulunan Suriyeli 1 şahıs, örgüt adına para temin edilmesi ve temin edilen paranın çatışma bölgelerinde faaliyet gösteren örgüt mensuplarına aktarılması eylemlerini gerçekleştirdikleri yönünde haklarında bilgiler bulunan Suriye ve Irak vatandaşı 4 şahıs olmak üzere toplamda 20 şüpheli gözaltına alındı.

Şüphelileri adreslerinde yapılan aramalarda 1 tabanca, farklı çaplarda 179 fişek, dijital materyaller ele geçirilmiştir.

Mehmet KARAKAŞ

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2018, 14:02
YORUM EKLE