banner292
banner298

Pamukova'lı Onları Yalnız Bırakmadı

Pamukova'da yardıma muhtaç aileye yardım fazla geçikmedi.

Pamukova'lı Onları Yalnız Bırakmadı

Pamukova da  2 çocuk annesi ve eşi astım hastası olan 59 yaşındaki Fiker Bülker ,30  liralık   elektrik borcunu ödeyemeyince  elektrikleri kesilmiş ve 10 gündür de mum ışığında yaşıyordu. Çaresiz ailenin haykırışı ses getirdi.

Pamukova Kaymakamlığı sabahın erken saatlerinde o eve gitti 

Bülker ailesinin dramına önce Pamukova Kaymakamlığı ortak oldu. Sabah saatlerinde Fiker Bülker, hasta eşi Şerafettin Bülker ve 2 çocuğunun yaşadığı eve giden Pamukova Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Dinçer Girgin ailenin yaşadığı evi gezerek ihtiyaçlarını tespit etti. Pamukova Kaymakamlığı aileye gerekli desteğin en kısa zamanda verileceğini bildirdi.

İş adamları ve hayırseverlerden destek geldi

Pamukovalı hayır sever iş adamı Uğur Çevik ise aileye Pamukovaspor Başkanı İlhan Metin vasıtası ile dört aylık erzak gönderdi. Haberi medyadan takip eden Sakaryalı iş adamı Can Nakliyat sahibi Murat Can ise ailenin bir yıllık kirasını üstlendi. Sakaryalı hayırsever bir iş adamı ise Bülker ailesinin 11 yaşındaki oğullarına eğitim ve kırtasiye desteği sağlayacağını belirtti. Haber sonrası bir çok hayır sever ise aileye yardım etmek için Kızılay Şubesi ve Bülker ailesinin yaşadığı eve gittiler.

İlhan Metin den teşekkür

Pamukovaspor Başkanı İlhan Metin Bülker ailesinin zor gününde kendilerine destek olan Pamukovalı iş adamı Uğur Çevik, Sakaryalı iş adamı Murat Can ve destek veren tüm hayır severlere teşekkür etti. Metin ayrıca aileye sıcak yemek yardımında da bulundu.

Feyzioğlu ailenin iki çocuğunuda sevindirdi

Bülker ailesinin yürekleri parçalayan halini görüp ortaya çıkaran Pamukova Kızılay Şubesi Başkanı Abdurrahman Feyzioğlu ise ailenin iki çocuğunun tüm giyim ihtiyaçlarını karşıladı.

"Oğullarımın gözündeki o parıltı ve sevinç her şeye değer"

Anne Fiker Bülker, baba Şerafettin Bülker ve 2 oğullarının yapılan yardım sonrası yüzleri güldü. Anne Fiker Bülker yardım eden başta Pamukova Kızılay Şubesi Başkanı Abdurrahman Feyzioğlu, Pamukovaspor Başkanı İlhan Metin, Pamukova Kaymakamlığı ve tüm hayır severlere dualar ettiği ni söyleyerek " Allah hepsinden razı olsun zor günümüzde bizlerin yüzünü bir anda güldürdüler. Oğullarımın gözlerindeki o parıltı ve sevinç herşeye değer. Pamukovalılar'a minnettarım. On gündür karanlıkta aç açık perişan haldeydik. Bir gecede herşey bir anda değişti. Elektirğimiz yanıyor, sobamız yanıyor sıcak yemeğimiz pişiyor, evlatlarımın ve eşimin yüzü gülüyor bir anne olarak daha ne isteyebilirim ki " dedi.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

YORUM EKLE

banner300