Pamukova'da Kıbrıs Gazilerine Milli Mücadele Madalyası

Pamukova da Kıbrıs Barış Harekatı'nda görev alan 14 muharip gaziye Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından gönderilen Milli Mücadele madalyaları Kaymakam Recai Karal tarafından verildi.

Pamukova'da Kıbrıs Gazilerine Milli Mücadele Madalyası

Pamukova Kaymakamlığı Toplantı salonunda, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanlığın önerisi ve Bakanlar Kurulu’nun kararı ile Kıbrıs Türkleri’nin bağımsızlığının ve egemenliğin kazanılmasında emeği olan 14 gaziye ‘Milli Mücadele Madalyası ve Beratı’  töreni düzenlendi.

Törene İlçe Kaymakamı Recai Karal, Yazı İşleri Müdürü İbrahim Kiraz, Muharip Gaziler Pamukova Şube Başkanı Nazmi Çanak ve gaziler katıldı.

Pamukova Kaymakamı Recai Karal 14 gaziye Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bakanlar kurulunun kararı ile hazırlanıp gönderilen madalya ve baretlerini teslim etmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek “ Kıbrıs Gazilerinin benim hayatımda farklı bir önemi var. Çünkü Ben Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde doğdum, büyüdüm ve oranın vatandaşıyım. Askerliğimi orada yaptım. Son asrımızda Türk Ordusunun, Müslüman ordusunun, gayrimüslim ordusuna karşı  kazandığı son zafer, kazandığı son topraktır. Bu bizim için çok özel ve kutsal.  Gazilerimize minnet ve şükran duygularımızı arz ediyorum. Allah gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler nasip etsin onlarla gurur duyuyoruz. Bundan sonrada devletimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile her türlü derdinizde yanınızda olacaktır “ dedi.

Konuşmanın ardından, Kıbrıs Barış Harekatı'na katılan  14 gaziye  Kaymakam Karal tarafından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası ve Beratı verildi.

Muharip Gaziler Derneği Pamukova Şube Başkanı Nazmi Çanak ise gaziler adına Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ne kendilerini onurlandırdığı için teşekkür etti.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

YORUM EKLE