banner292
banner298

Pamukova Eski Havaalanını Bakın Kimler Temizledi

Pamukova Cihadiye mahallesinde bulunan eski havaalanı bakın kimler tarafından temizlendi.

Pamukova Eski Havaalanını Bakın Kimler Temizledi

Pamukova Cihadiye Mahallesi yolu üzerinde bulunan, 1943 yılında 800 dönüm arazi üzerine 2. Dünya Savaşı sırasında yapılan Askeri amaçla kullanılan hava alanı savaş sonrasında terk edildi.

Pamukova için büyük bir veli nimet olan alan özellikle İstanbul’dan gelen uçuş meraklısı ve tecrübeli kişilerin Pamukova’da bulunan havaalanına çeşitli planörler ve benzeri aktivitelerde kullanılmaya devam ediyor.

Emekli THY Pilotları Temizledi

Yıllardır resmi olarak kullanılmayan havaalanı oldukça bakımsız halde olması buraya gelenleri üzmeye devam ediyor. THY’den emekli 30 bin saat uçuşu bulunan pilotlar bugün havaalanında bulunan atıkları ve özellikle cam şişe kırıklarını bizzat elleri ile temizlediler.
İsimlerini vermek istemeyen emekli pilotlar “ Bir gün buraya acil bir iniş yapmak isteyen bir uçak çıkabilir düşüncesi ile pisti her iki yanında biriken plastik torbalar gibi çeşitli çöpleri ama en önemlisi cam şişeleri toplamanın bir hayat kurtarabileceği düşüncesiyle pistimizi temizledik. ” dediler.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya / Özel Haberi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halit Öner
Halit Öner - 13 ay Önce

O emekli plotlara teşekkür ve saygılarımı gönderiyorum.
Umarım öncelikle orayı kirleten Pamukova'lı vatandaşlar utanırlar , içtikleri içkilerin şişe ve poşetlerini orya atmazlar.
İkinci olarak'da Pamukova Belediyesi, sportif havacılığa destek olur ve bu meydan'ı amatör havacıların kullanımına uygun bir tesis haline getirir.

Rabia kustum
Rabia kustum - 2 ay Önce

mis gibi vatanımız var Sakarya gibi şanlı şerefli memleketimiz mis gibi cam havası herşeyiyle mükemmel bazı kişiliksiz kendini bilmez çöpünü her yere atan insancıklar emekli pilotlarımız memleket sevdalısı insanlarımız teşekkürler size belki utanır o malum kişiler saygilar

banner300