banner292
banner298

Pamukova'da Yılın İlk Üzüm Hasadı Başladı! Çiftçi Mutlu

Pamukovalı çiftçiler bu senenin ilk üzüm hasadına başladı. Yüzler gülmeye başladı.

Pamukova'da Yılın İlk Üzüm Hasadı Başladı! Çiftçi Mutlu

Bu yılın ilk üzüm hasadı bugün ekilen alanlarda toplanmaya başladı. Meyve ve sebzeleriyle ünlü Pamukova’mızın üzüm üreticiliği de giderek artıyor.

Halk arasında beyaz ve siyah üzüm olarak bilinen beyaz inci ve siyah ilkeren üzümleri bu sene çiftçinin yüzünü güldürerek hasadına başlandı. Şu anda beyaz üzümün kilosu çiftçiden çıkış fiyatı 1,7 ile 2 lira arasında iken siyah üzümün fiyatı 1 ile 1,8 lira arasında kalitesine göre değişiyor.

Çiftçinin Yüzü Gülüyor

Pamukova'da şu sıralar siyah üzüm üretimi oldukça fazla. Önümüzdeki günlerde Pamukova’nın üzümleri pazar tezgahlarındaki yerini almaya başlayacak.

Pamukova Hayrettin Mahallesinde deden beri çiftçilik yapan Hasan Yıldız bu seneki üzümlerin biraz olsun yüzlerini güldürdüklerini belirtirken “Çok şükür bu seneki üzüm çiftçilerimizin biraz olsun yüzünü güldürüyor. Şu anki mahsul iyi durumda. Üzümlerimizin kaliteli olması da emeklerimizin karşılığını çok olmasa da karşılıyor. Şu an topladığımız üzümler ilk çıkanlar. Önümüzdeki haftalarda diğer cins üzümlerimizi de toplamaya başlayacağız.

Pamukova meyve ve sebzeleri ile halkımızın sofralarında olmaya devam edecek. Ancak Pamukova çevresinde devletimize ait bir hal ve soğuk hava deposu bulunmuyor. Buda bizim pazarımızı olumsuz etkiliyor. Büyüklerimizden ricamız Pamukova gibi öneli yetiştiricilik yapılan bir yere devletimize ait hal ve soğuk hava deposu yapmalarını istiyoruz.” dedi.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya / Özel Haberi

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2018, 16:53
YORUM EKLE