Pamukova'da Cumhuriyetin 95. Yılı Büyük Coşkuyla Kutlandı

Pamukova 15 Temmuz Demokrasi Meydanında Cumhuriyetin 95. Yılı etkinlikleri düzenlendi.

Pamukova'da Cumhuriyetin 95. Yılı Büyük Coşkuyla Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları, dün Atatürk anıtı önüne çelenklerin sunulması ile başladı. Kutlamalar bugünde 15 Temmuz Demokrasi Meydanında saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlandı.

Cumhuriyet Bayramı’nın 95. Yılı kutlamalarına Pamukova Kaymakam Recai Karal, Garnizon Komutanı Oktay Eren, Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser, Cumhuriyet Savcısı Ömer Faruk Tosun, İlçe Emniyet Müdürü Esma Yavaşça, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Demir, Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Akın, CHP İlçe Başkanı Ali Teke, MHP İlçe Başkanı Arif Çakıl, Saadet Partisi Teşkilat Başkanı Ahmet Şen, DP İlçe Başkanı Ahmet Bilaloğlu, BBP İlçe başkanı Orhan Sever, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve Pamukovalılar katıldı.

Düzenlenen kutlama töreninde konuşan Kaymakam Recai Karal, “Uluslar arası konjektörün dayatmalarına karşı, Misak-i Milli sınırları içerisinde başlatılan Mustafa Kemal komutasında başlatılan kurtuluş savaşının sonuçlanmasından sonra kurduğumuz Cumhuriyetin ilan edilişinin 95'inci yılını kutlamanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. Milli irade ile gelen zaferin bir nevi taçlandırılması mükafatlandırılması olan Cumhuriyet rejimi ile milli egemenliğin millete ait olduğu ilan edilmiştir.” dedi.

Kaymakam Karal’ın konuşmasından sonra İlçede bulunan okulların öğrencileri günün anlam ve önemini belirten şiirler okudu ve gösteriler sergilendi. Bayram etkinlikleri kapsamında okullarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini protokol üyeleri verdi. Tören geçişi ile son bulan kutlamalar bu akşam Kaymakamlık önünden başlayıp Demokrasi Meydanında son bulacak Fener Alayı ile devam edecek.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

YORUM EKLE