Pamukova Belediyesi 8 Bin Kişilik Aşure İkramı Yaptı

Aşure Günü dolayısıyla Pamukova Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi Meydanında cuma namazı çıkışında vatandaşlara aşure dağıttıldı.

Pamukova Belediyesi 8 Bin Kişilik Aşure İkramı Yaptı

 Aşure Günü dolayısıyla Pamukova Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi Meydanında cuma namazı çıkışında vatandaşlara aşure dağıttı 8 bin kap aşure ikram edildi. 45 dakika gibi kısa bir sürede 8 bin kişiye aşure dağıtan Belediye Başkanı Cevat KESER’de, halkın gösterdiği yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Aşure Günü’nün birlik ve beraberliğimize vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum” dedi.

Sosyal Belediyecilik anlayış gereği her fırsatta halkla bir arada olan Belediye Başkanı Cevat KESER aşure dağıtımına katıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte vatandaşlara aşure dağıtan Başkan KESER, Muharrem ayının dostluk ve kardeşlik duygularının pekiştiği bir ay olduğunu söyleyerek, “Aşure sadece Pamukova’nın  değil bizim milletimizin, inancımızın bir gereği. Öncelikle herkesin Muharrem ayını tebrik ediyorum. Başta komşularımız pişirdikleri aşureleri birbirlerine ikram ederler. Bu güzel bir duygudur. Bugünde Pamukova Belediyesi olarak 8 bin kişiye aşure ikramında bulunuyoruz. Aşure Günü’nün birlik ve beraberliğimize vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum. Muharrem ayı vesilesiyle toplumsal barışın ve kardeşliğin sağlam temellere oturması dileğinde de bulunan Başkan KESER “Aşure günü toplumumuz tarafından önemli olan günlerden bir tanesidir. Örf ve kültürümüzde önemli bir yer tutan aşure ikramının heyecanını yaşamak ise ayrı bir keyif. Böylesine güzel bir geleneğe ilgi gösteren tüm halkımıza teşekkür ediyorum " diye konuştu.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

YORUM EKLE