banner292
banner298

Pamukova Ayva Lokumu ve Üzümü Uluslararası Festivalde

33.Mengen ULUSLARARASI Aşçılık ve Turizm festivalinde Pamukova Ayva Lokumu ve Üzümü başta olmak üzere yöresel ürünler sergilendi.

Pamukova Ayva Lokumu ve Üzümü Uluslararası Festivalde

Bolu'nun Mengen ilçesinde bu yıl 33'üncüsü düzenlenen "Uluslararası Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali" başladı.

PAYDER (Pamukova ve Pamukova Ayvası Tanıtım Derneği) tarafından 33'üncüsü düzenlenen Uluslararası Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali’n de Pamukova’da yapılan ve bizlere özgü olan Aya Lokumu, cezeryesi, üzüm, enginar, bamya, vişneden üretilen konserve ürünleri ve ceviz ezmesi gibi yöresel ürünler sergilendi. Festivalde PAYDER Başkanı Ali Urgan, Pamukova İlçe tarım müdürü Ümit Erol, Payder yönetimi, Pamukovalu üreticiler katıldı.

PAYDER Başkanı Ali Urgan yaptığı açılamada “33. Mengen ULUSLARARASI Aşçılık ve Turizm festivalinde PAYDER olarak Pamukova da başta ayva lokum ve cezeryesi, üzüm, enginar, bamya, vişneden üretilen konserve ürünlerini, ceviz ezmesini Türkiye Aşçılar Pastacılar konfederasyonu bünyesinde Sakarya Profesyonel aşçılar Derneği Standında tanıttık. Mükemmel ilgi gördük. Bölgemizin tarımsal hasılasına büyük katkı sağlamasını umuyoruz. Katkılarından dolayı bölge üreticilerimize teşekkürler. Birlikten kuvvet doğar.” dedi.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2018, 21:08
YORUM EKLE