Öğrenci Velilerine Siber Suçlar ve İnternet Kullanımı Semineri

Pamukova İlçe Emniyet Müdürü Bülent Aral, Mehmet Atıf Aydın İmam Hatip Ortaokulunda öğrenci velileri ile buluşup Siber Suçlar ve Sosyal Medya Kullanımı konulu seminer verdi.

Öğrenci Velilerine Siber Suçlar ve İnternet Kullanımı Semineri

Pamukova İlçe Emniyet Müdürü Bülent Aral, Mehmet Atıf Aydın İmam Hatip Ortaokulunda, Siber Suçlar ve Sosyal Medya Kullanımı konulu seminerde Okul Müdürü İbrahim Özkaya, öğretmenler ve velilerimizle buluştu.

İlçe Emniyet Müdürü Bülent Aral, Telefon, İnternet sosyal medya kullanımı ve Siber Suçlar ile ilgi velilerin, öğretmenlerin bilmesi gereken konuları, çocukların karşı karşıya oldukları tehlikeler ve alınması gereken tedbirleri anlattı.

Ailelere sanal ortamda işlenen suçların cezai yaptırımları, internet ortamında edinilen arkadaşlıklarda doğabilecek risklere ve siber zorbalığa özellikle vurgu yapılarak öğrenciler bilinçlendirilerek, ortam sanal olsa da işlenen suç gerçek olduğu teması işlendi. Öğretmenler ile öğrenci velilerinin her an iletişim halinde olmaları gerektiğinin önemine vurgu yapılan seminerde, öğrenci velilerinin internet kullanan çocuklarını yakından takip etmelerini, bu konuda İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün öğrenci velilerine her zaman destek olmaya hazır olduğu ifade edildi.

YORUM EKLE