Milli Mücadelenin 100. Yılı Pamukovada Törenle Kutlandı

Milli Mücadelenin 100. Yılında 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Pamukova'da Demokrasi meydanında düzenlenen törenle kutlandı.

Milli Mücadelenin 100. Yılı Pamukovada Törenle Kutlandı

Milli Mücadelenin 100. Yılı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Pamukovada da törenle kutlandı.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Atmaca’nın, Demokrasi Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk koymasının ardından kutlamlar İlçe Kaymakamı Recai Karal, Garnizon Komutanı Oktay Eren, Belediye Başkanı Güven Övün, Cumhuriyet Savcısı Ömer Faruk Tosun, Yazı İşleri Müdürü İbrahim Kiraz, Gençlik Spor İlçe Müdürü Mehmet Atmaca, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Aral, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Alpaydın, İlçe Mili Eğitim Müdürü Aziz Demir, Siyasi Parti İlçe Başkanları,  kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşların katılımı ile gereçekleşti.
İlçe preotokolünün öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutlamasının ardından tören Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.

Pamukova Akhisar Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan kutlama programında, günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından öğrenciler şiirlerini okudu. Gençlik marşını öğrenciler hep bereber okuduktan sonar, Akhisar Anadolu Lisesi öğrencilerinin oynadığı Zeybek oyunu ve Pamukova İkizler Spor Kulübü sporcularının gösterileri ilgi ile izlendi.

Gösterilerin ardından  okullarda müsabakalarda dereceye giren ve Santranç turnuvasında dereceye girenlere protokol üyelerinin ödüllerini vermesinin ardından kutlama töreni sona erdi.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

YORUM EKLE