banner292
banner298

Karasu Sahiline İkinci Mavi Bayrak Çekildi

Karasu Plajı ,gerekli kriterleri koruyarak, Birincisini iki yıl evvel Sahil plajına aldığı Mavi Bayrak, bu yılda ikincisini 32 evler plajına Mavi Bayrak çekilmesine hak kazandı.

Karasu Sahiline İkinci Mavi Bayrak Çekildi

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Karasu sahiline ikinci Mavi Bayrak verilmesi dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Karasu Plajı’nın güzelliği, temizliği ile ikinci Mavi Bayrak taşımaya hak kazandığını söyledi. Göreve başladığımızdan beri çevre konusunda çok ciddi yatırımlar yapıyoruz. Çok kısa süre içerisinde Karasu’da yaptığımız yatırımlar neticesinde, bir çok  kriterleri ve ölçüyü yerine getirerek,  ikinci Mavi Bayrağı almaya hak kazandık Burada vatandaşlarımızın daha sağlıklı  ortamlarda ve daha temiz alanlarda tatil yapıp, tatillerini değerlendirmeleri konusunda katkılar sağlamaya çalışıyoruz dedi.


Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’da konuşmasında şunları söyledi, bu gün gördüğünüz gibi İlçemizde ikinci Mavi Bayraklı plajının açılışını gerçekleştiriyoruz. Plajımızda ikinci Mavi Bayrağın dalgalanmasından mutluluk duyduğunu ifade ederek, İlçeye ikinci Mavi Bayrağı kazandıran Sakarya Büyük Şehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na teşekkür ediyorum dedi.


Karasu Kaymakamı  Azir Mercan ise konuşmasında şunları söyledi, Karasu Sakaryanın bir incisidir, ve aynı zamanda Karasu bildiğiniz gibi Sakarya’nın Dünyaya açılan bir penceresidir. Bütün güzelliklerini bünyesinde barındıran bir ilçedir. Ve turizm anlamın dada  yapılması gereken çok şeyler  olduğuna  inanıyor ve düşünüyoruz. Büyük Şehir Belediyesi imkanları dahilinde ilçemize gerçekten güzel katkılar sunuyor. Sahilde bulunan 2 kmlik yolumuzu daha dün yaptılar ve kendilerine halkım adına teşekkür ediyorum. Sahilde Mavi Bayrak almak gerçekten çok güzel bir şey, vatandaşlarımızın bu ortamda tatıl yapmalarını sağlamak çok güzel ve bunun içinde büyük gurur duyuyoruz. İlçemize verilen ikinci Mavi Bayrak içinde halkımıza hayırlı olmasını diliyorum dedi.

HABER - ASLI ÇAM

YORUM EKLE