Jandarma'dan Kenevir Operasyonu! 70 Kilo Esrar Yakalandı

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yasadışı kenevir ekimi ve uyuşturucu madde imal ve ticareti ile ilgili operasyon gerçekletirdi.

Jandarma'dan Kenevir Operasyonu! 70 Kilo Esrar Yakalandı

Alınan bilgilere göre, Sakarya İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince 11 Ekim 2017 tarihinde yapılan istihbarı çalışmalar sonucu; Hendek İlçesi Soğuksu Mahallesinde yasadışı kenevir ekimi ve uyuşturucu madde imal ve ticareti ile ilgili operasyon yapıldı.

Yapılan bu operasyonda satışa hazırlanmış toplam (70) kilogram kubar esrar, (10) kök kenevir bitkisi, (1) adet kurusıkı tabanca, (2) adet av tüfeği ve (1) elektronik terazi ele geçirildi.

Olaylarla ilgili olarak M.İ., D.İ. ve G.İ. isimli (3) şüpheli gözaltına alınarak, hakkında adli soruşturma başlatıldı.

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı tarafıdan yapılan açıklama da " İnsanlarımızı maddi çıkarları uğruna ölüme sürükleyen ve gençlerimizi uyuşturucuya bulaştıran, geleceğimizi karartan zehir tacirlerine karşı Sakarya İl Jandarma Komutanlığı tarafından operasyonlara devam edilecek olup, bütün vatandaşlarımızın 156 Jandarma İmdat telefonuna, uyuşturucuyla ilgili ihbarları zamanında bildirmeleri hem insanımızı korumak hem de uyuşturucudan menfaat temin edenlere karşı mücadelede ki etkinliği artıracaktır. " denildi.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2017, 16:17
YORUM EKLE