banner292
banner298

Jandarma'dan Esrar Yetiştiricilerine Dev Operasyon

Adapazarı Asırlar Mahallesine yakın ormanlık alanda üç ayrı noktaya kenevir ekmişler.

Jandarma'dan Esrar Yetiştiricilerine Dev Operasyon

Jandarmaya bağlı Narkotik ekipleri almış oldukları bir duyum üzerine, Adapazarı İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler ile 12 Temmuz 2018 tarihinde Asırlar Mahallesine yakın ormanlık alana operasyon yaptı.

Yapılan operasyon da ormanın üç farklı alanında kenevir ekili olduğu tespit edildi. Kenevir yetiştiricileri bahçelerin başına silahlı nöbetçiler dikmiş, aynı zamanda kendilerine yaşam alanı oluşturmuşlar. Ayrıca erken baskın ihbarı için zilli, ipli tuzaklar kurmuşlar.

Baskın sonrası olay yerinde yapılan incelemelerde,  408 kök Hint keneviri  140 gr esrar maddesi 1 Adet ruhsatsız 7.65 mm tabanca ve 15 adet fişeği 1 Adet ruhsatsız 9 mm tabanca ve 5 Adet fişeği 1 Adet ruhsatsız Pompalı av tüfeği  1 Adet Hassas terazi  2 adet çadır ve yaşam malzemeleri Kenevir ekimi ve kullandıkları tarım araçları Çapa budama makası testerenin de içinde bulunduğu çok sayıda malzeme ele geçirildi.

Bulunan malzemelere savcılık kararı ile el konulmuş olup, olayın şüphelileri olan Y.E. H.G. ve M. B. isimli şahıslar gözaltına alınarak tahkikata başlanmıştır.

HABER  - Aslı çam

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 12:30
YORUM EKLE