banner303

Down Sendromlu İrfan'ın Askerlik Hayali Gerçek Oldu

Pamukova’da yaşayan Down Sendromlu 20 Yaşındaki irfanın Askerlik hayali gerçekleştirildi.

Down Sendromlu İrfan'ın Askerlik Hayali Gerçek Oldu

Pamukova Elperek mahallesinde yaşayan ve Down Sendromlu olan 20 yaşındaki İrfan Koç’un büyük hayallerinden biri olan Askerlik bir gün dahi olsa gerçekleştirildi.

Pamukova’nın tanınmış ailelerinden Vedat Koç’un oğlu Down Sendromlu olan 20 yaşındaki İrfan Koç uzun süredir askere gitmek istediğini dile getiriyor ve bunun için hazırlık yapıyordu. Ailesi İrfan’ın bu isteğini daha fazla kırmadı ve kendisine Askerlik eğlencesi düzenledi ve ardından Pamukova İlçe Jandarma Komutanlığında bir yemin töreni düzenleyerek İrfan’ın askerlik hayali gerçekleştirildi.

Pamukova Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen asker eğlencesine ailesinin yanı sıra komşuları, akrabaları ve Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser’de katıldı. Down Sendromlu İrfan, Kültür merkezinde gerçekleştirilen eğlencede Asker kıyafeti giyip Belediye Başkanı Cevat Keser ile birlikte oyun havası eşliğinde eğlendi.

Ertesi sabah asker konvoyu oluşturularak Pamukova İlçe Jandarma Komutanlığına giden İrfan ve ailesi burada düzenlenen yemin töreni ile çok istediği askerlik hayalini gerçekleştirmiş oldu.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya / Özel Haberi

YORUM EKLE