"Ayvadan Döner Olur mu?" Denemeyin Pamukova'da Olur!

Meyve ve sebzesiyle ünlü Pamukova’mızın meşhur ayvasından bakın nasıl döner yapıldı.

"Ayvadan Döner Olur mu?" Denemeyin Pamukova'da Olur!

Pamukova ayvası, üzümü, şeftalisi, kavunu, yöresel yemekleri ve meyvelerinin yapılmış çeşitli şekerlerimi ile ağızlarını tatlandıran bir ilçe olarak tanınmaya devam ediyor.

Pamukova Ayvasından Döner!

MKC Pamukova Lokum ve Şekerleme tarafından tamamen Pamukova ayvasının kendi özü ile hazırlanmış bol fındıklı bir Pamukova Ayva Döneri yapıldı. MKC Pamukova Lokum ve Şekerleme sahibi Abdullah Özçelik ve ekibi tarafından hazırlanan Pamukova Ayva Döneri yaparak sosyal medya üzerinden paylaşarak binlerce görüntülenme sayısına ulaştı.

Tamamen Pamukova ayvasının özü ile hazırlanan, bol fındıklı Pamukova Ayva Döneri ince dilimler halinle kesilerek müşterilere hazır hale getiriliyor. MKC Pamukova Lokum ve Şekerleme sahibi Abdullah Özçelik yaptığı açıklamada “Pamukova Ayva Lokumu, Ayva Cezeryesinden sonra bir ilke daha imza atarak Ayva Döneri yaptık. Evet lokumdan bol fındıklı bir ayvanın kendi özütünden bir ayva döneri yaptık. Döner sadece etten değil artık Pamukova’mızın ayvasından döner yaptık. Bol fındık ile tamamen katkısız doğal şekilde imal ettik. Herkese afiyet olsun… ” dedi.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya / Özel Haberi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatma SAĞLAM
Fatma SAĞLAM - 10 ay Önce

güzel fi̇ki̇r yeri̇nde bi̇r üreti̇m şekli̇. eksik kalan ekşi tarafı oldu. birde ayva sirkesi ve ayva ekşisi üretilse çok daha iyi olur. özellikle şu günlerde ayva bahçelerinde meyve fazlalılığından dalından koparılıp yere atılan gök ayva meyveleri de heba olup gitmez ekonomiye kazandırılmış olur.