Adnan Oktar ve Kediciklerine Büyük Operasyon!

Kamuoyunda Adnan Hoca olarak bilinen Adnan Oktar ve grubuna karşı İstanbul'da sabaha karşı operasyon başlatıldı.

Adnan Oktar ve Kediciklerine Büyük Operasyon!

Kamuoyunda Adnan Hoca olarak bilinen Adnan Oktar ve grubuna karşı olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Yapılan operasyonda gözaltına alınan sözde hoca Adnan Oktar suç örgütü kurduğu iddiası ile gözaltına alındı. Adnan Oktar ve örgütle bağlantılı oldukları iddia edilen 235 kişi hakkında da gözaltı kararı alınarak Türkiye genelinde 5 il'de operasyonlar devam ediyor.

Soruşturma kapsamında örgüt üyelerine yönelik " suç işlemek amacıyla örgüt kurma, çocukların cinsel istismarı, cinsel saldırı, reşit olmayanla cinsel ilişki, çocuğun kaçırılması veya alıkonulması, cinsel taciz, şantaj, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, siyasi ve askeri casusluk, dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, özel hayatın gizliliğini ihlal, resmi belgede sahtecilik, Terörle Mücadele Kanunu'na muhalefet, tehdit, cebir, iftira, halkı askerlikten soğutma, hakaret, suç uydurma, yalan tanıklık, nitelikli dolandırıcılık, Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'na muhalefet, Vergi Usul Kanunu'na muhalefet, rüşvet, eğitim ve öğretim hakkının engellenmesi, eziyet, kişisel verilerin kaydedilmesi, siyasi hakların kullanılmasının engellenmesi, Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun'a muhalefet" suçlarını kapsıyor.

Son alınan bilgilere göre de Adnan Oktar polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak emniyete sorgu için götürüldüğü öğrenildi.

Bilindiği üzere birçok ailenin kızlarını zorla alıkoyduğu üzerine şikayetler ile gündeme gelerek toplumdan büyük tepki görmüş ve görmeye devam ediyordu.

YORUM EKLE