Pamukova1968 Spor Tarih Yazarak BAL Ligine Yükseldi

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig Baraj maçında Serdivanspor’u 1-0 mağlup eden Pamukova1968 BAL’a yükselerek tarih yazdı.

Pamukova1968 Spor Tarih Yazarak BAL Ligine Yükseldi

Süper Amatör Lig Play-Off grubunda Arifiye Kalaycıspor2u 1-0 yenerek Bölgesel Amatör Lig de ikinci olan Serdivanspor ile Baraj maçında Sakarya Atatürk stadında karşı karşıya geldi.
Pamukova1968 golü maçın heman başında buldu..

TV264 den naklen yayınlanan karşılaşmaya daha atak bir futbol ile başlayan Pamukova1968 4’üncü dakikada kaptan Özkan’ın kafa golü ile 1-0 öne geçti. 26’ıncı dakikada Berk dışarı atması içeri atmasından daha zor olan kafa vuruşunda zor olanı başarıp topu dışarı attı ve Pamukova1968 ikinci golden oldu.  Skor avantajını koruyan Pamukova1968 soyunma odasına 1-0 avantajla gitti.

Yusuf Yağcı BAL geldi dedi..! Pamukova1968 tarih yazdı..

İkinci yarı eşitliği yakalamak için baskılı bir futbol ortaya koyan Serdivanspor karşısında Pamukova1968 kontrataktan yakaladığı iki fırsatı değerlendiremedi. Maçın uzatma dakikalarında Pamukova1968’in BAL’a yükselmesini sağlayan kurtarışı Yusuf Yağcı yaptı. Uzatmaların son dakikasında kaleciyi geçip ağlara gitmekte olan topu çizgiden çıkardı. Karşılaşma 1-0 Pamukova1968’in galibiyeti ile sona erdi ve Pamukova1968 tarihinde ilk kez Bölgesel Amatör Lig’e çıkarak tarih yazdı.

Atatürk Stadında Şampiyon Pamukova sesleri..

Karşılaşma boyunca hiç durmaksızın takımını destekleyen Pamukova1968 taraftarları son düdükle beraber sahaya girerek futbolcularla birlikte büyük sevinç yaşadılar. Sakarya Atatürk Stadını “Şampiyon Pamukova “ sesleri ile inlettiler.

Mehmet Atmaca'nın sevin gözyaşları..

Mehmet Atmaca ve talebeleri Pamukova tarihine altın harflerle yazılırken, futbolcular ile taraftarlar Mehmet Atmaca’yı ellerine alarak havaya fırlattılar. Tarih yazan Mehmet Atmaca karşılaşma sonrası sevinç gözyaşları döktü. Pamukova1968 Şampiyonluk kupasını Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Yaşar Zımba’nın elinden aldı.

Futbolculardan İlçe de şampiyonluk turu..

Konvoy halinde Pamukova İlçesine giren Pamukova1968 futbolcuları ve taraftarlar İlçe içinde şampiyonluk turu atarken Pamukovalılar caddelerden, sokaklardan ve evlerinin balkonlarından futbolcuları alkışlayarak tebrik ettiler.

Pamukova1968 in Bölgesel Amatör Lig’e yükselme ve şampiyonluk kutlamaları hafta içinde yapılacak bir gecede yapılacak.

kEgiis.jpg
kEghyb.jpg
kEgc6S.jpg
kEgXmG.jpg
kEgNAI.jpg
kEgstQ.jpg
kEgDOc.jpg
kEgGUR.jpg
kEgmAe.jpg
kEgzTN.jpg
kEg1vP.jpg
kEg2CY.jpg
kEgK6q.jpg
kEgUi0.jpg
kEg3Vx.jpg
kEgWtv.jpg
kEglUp.jpg
kEgtdy.jpg
kEgZvh.jpg
kEgMTM.jpg
kEgb9n.jpg
kEg6C8.jpg
kEg9sj.jpg
kEg7jH.jpg
kEhkYI.jpg
kEg0VU.jpg
kEgAUA.jpg
kEhovf.jpg
kEhE9G.jpg
kEhVSS.jpg
kEhJFs.jpg
kEhnsb.jpg
kEhrnQ.jpg
kEhyjt.jpg
kEhCWc.jpg
kEhuPR.jpg
kEhxYe.jpg
kEh5zN.jpg
kEhYSq.jpg
kEhIfP.jpg
kEhaBY.jpg
kEhHF0.jpg
kEhNnv.jpg
kEhOXx.jpg
kEhjW6.jpg
kEhcPp.jpg
kEhgay.jpg
kEhhzM.jpg

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

YORUM EKLE