Pamukova'lı Genç Dart Şampiyonasında Türkiye Birincisi Oldu

Pamukova'lı Genç Türkiye Kulüpler Dart Şampiyonasında Gençler kategorisinde 6. Ayak sonunda topladığı puanlarla birinci oldu.

Pamukova'lı Genç Dart Şampiyonasında Türkiye Birincisi Oldu

Pamukova Mesleki ce Teknik Anadolu Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Fatih Bozan, Ankara’da yapılan Türkiye Kulüpler Dart Şampiyonasında Gençler kategorisinde 6. Ayak sonunda topladığı puanlarla birinci oldu.

Elde ettiği bu başarıyla Dart Milli takımına girmeye hak kazanan Fatih Bozan 9-16 Haziran 2018 tarihlerinde İTALYA da yapılacak olan gençler Avrupa Elektronik Dart şampiyonasında milli takım sporcusu olarak ülkemizi temsil edecek.


Dart şampiyonu genç sporcu Fatih Bozan Pamukova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’n de 3 yıl önce Beden eğitimi öğretmeni ve aynı zamanda Dart antrenörü Taylan Güngören’in bu başarılı yeteneği keşfetmesiyle başlayan bu serüvene göstermiş olduğu gayretler sonucunda okul takımını 3 yıl üst üste Sakarya ve bölge şampiyonu yaparak ulusal yarışmalarda da çeşitli dereceler de kazandırdı.

Pamukova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. Sınıf öğrencisi olan Fatih Bozan Beden eğitimi öğretmeni Taylan Güngören ve okul müdürü Osman Aydın’ın aldığı bu başarıda büyük payının olduğunu ve kendisini yalnız bırakmadığını söyledi. Ayrıca Pamukova Belediye Başkanı Sayın Cevat Keser’e müsabakalarda okul takımına yapmış olduğu maddi ve manevi desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2018, 21:22
YORUM EKLE