banner292
banner298

Pamukova'dan AKP'ye Yüklendi!

MHP Milletvekili aday adayı Mehmet Erdoğan Pamukova’da AKP nin Milleti tebaa haline getirdiğini iddia etti ve

 Pamukova'dan AKP'ye Yüklendi!
Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Sakarya Milletvekili aday adayı Mehmet Erdoğan İlçe Teşkilatı gezilerini dün akşam Geyve ve Pamukova ile sürdürdü.

İlçe Başkanı Macit Kocabıyık, İlçe Yönetim Kurulu, Belediye Meclis Üyeleri ve İl Genel Meclisi üyesi Mevlüt Ekşi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete Mehmet Erdoğan ile birlikte İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Salih Okutan da katıldı. Eski İl Başkanı ve MHP Milletvekili aday adayı Mehmet Erdoğan’ı Pamukova İlçe Teşkilatında kalabalık bir partili karşıladı.

“AKP Milleti tebaa haline getirdi”

MHP Pamukova İlçe Teşkilatında bir süre partililer ile sohbet eden Mehmet Erdoğan, 12 Haziran da Ülkenin kaderini etkileyecek bir seçim yapılacağını hatırlatarak “ AKP milletimizi iktidar da olduğu süre içinde yoksullaştırarak bir tebaa haline getirdi. Bu güzel Cumhuriyetimizin kurulma amacı, milleti tebaa halinden kurtarıp bir birey olmasını sağlamaktı. AKP’nin yaptığı geriye dönüştür. Bu dönüşü 12 Haziran seçimlerinde tersine çevirmek lazım. Bunu başaracak partide MHP dir “ dedi.

“Korku duvarını aş, MHP gelecek dertler bitecek”

Erdoğan AKP Hükümeti döneminde vatandaşın kendi derdini düşündüğünü, akrabasının ve komşusunun derdini düşünecek vaziyette olmaktan çıkarıldığını iddia ederek “ Vatandaş kendi onurunu ayakta tutmanın mücadelesini veriyor. Bir başkasını düşünmeye mecali kalmadı. Bu topluma sorunları çözecek reçeteleri vermemiz lazım. MHP Millet eksenli İnsan odaklı siyasetten ödün vermeyecek. İnsanlarımızın problemlerinin çözümü Milletimizin problemlerinin çözülmesidir. Seçim beyannamemizde yer alan yüz madde MHP nin  sözü ve senedidir. Milletimiz alternatifsiz değildir. Vatandaşımıza diyoruz ki, MHP var korkma, korku duvarını aş MHP gelecek dertler bitecek” Dedi.

“AKP MHP yi Provoke etme çabasında”

AKP nin Apo’yu neden asmadınız sorusu ile MHP yi provoke etmeye çalıştığını belirten Erdoğan, AKP’ye siz 9 yıldır iktidarsınız siz niye asmadınız diye sordu. Erdoğan “ AKP bu tip sorular ile milletin emin olduğu MHP’ den millete şüphe duydurmak, onun çözümlerini kamufle etmekle alakalı provokedir. Tarıma ilk yıl için 12.5 milyar destekleme yapacağız. Çiftçimiz desteklerde şu an bir mi alıyor, bizim zamanımız da iki alacak ve bu her yıl artarak devam edecek” dedi.

“Başbakan’ın huzur bulduğu şehir gelişmişlikte 55-56 ıncı sırada!”

Başbakan’ın huzur buluyorum dediği Sakarya’nın gelişmişlik sıralamasında 55-56 sıralarda olduğuna değinen Erdoğan “ Sakarya eğitimde de 56 ıncı sırada bu Sakarya’mıza hiç yakışmıyor. Eğitim de bu kadar geride olanak  56 sıra da olmak demek Sakarya’nın geleceğinin kararması demektir. Sakarya da ilk yapacağımız şey Sakarya da ekonomik gelişme ile birlikte eğitim ve kültürle alakalı bir gelişme sağlamaktır. Sakarya Büyükşehir, adı büyük kendi küçük bir şehir. Çünkü Sakarya’nın büyüklüğüne yakışır bir yönetim yok. Bu milletvekili bazında olsun, Belediyeler bazında sıkıntılar var. Liyakatli kadroların olması lazım. Biz bunu değiştireceğiz eğer bir siyasi partide bir yerlere birileri aday gösterilecekse ahbap çavuş ilişkileri ile değil liyakati esas alacağız” dedi.

“Sağlık konusun da Pamukova bizim zamanımız da daha iyiydi”

Pamukova da tarıma yönelik sanayinin geliştirilmesi yönünde çalışmalar yapılması gerektiğini de söyleyen Erdoğan “ Yatırımcıyı Pamukova’ya çekecek çalışmaların yapılması lazım. Sağlık yönünden Pamukova bizim zamanımız da daha da iyiydi. Ama şimdi Devlet hastanesinin içi boşaltılmış hemen hemen sağlık ocağı konumunda gelmiş. İlçe hastanelerini yeniden revize etmiştik. Kadroları güçlendirilmişti. Her türlü ameliyat yapılacak seviyeye getirmiştik. Şimdi acil bir sağlık probleminde pansuman tedbirleri uygulanıp İl’e sevk ediliyor. İnsan hayatında dakikaların bile önemi çok büyük. Pamukova kritik bir konumda ana yol güzergahında ve her an trafik kazasının olabileceği bir yer. Onun için güçlendirilmiş bir hastanenin olması gerekir” dedi.

Erdoğan son olarak da Sakarya’nın sorunlarını çözmeye talip olduklarını söyleyerek MHP kadrolarının iş başında olması gerektiğini savundu.

Video 1Video 2Resimler
Haber Kaynağı: PamukovaMedya

YORUM EKLE

banner300