Pamukova Belediyesinden Yargılama Haberlerine Açıklama

Pamukova Belediyesi tarafından bugün basın açıklamasın yapılarak bazı yerel basında çıkan  “Belediye Başkanı ve 6 Personele Yargı İzinli” haberlerine cevap verildi.

Özellikle basın açıklamasında dikkat çeken kısım bu haberi yapanlar hakkında “Pamukova kamuoyunda çok iyi bilenen, ısmarlama haber yapanlar, etiket fiyatı belli olanlar, kim daha fazlasını verirse onun borazanını çalanlar çıkıyor.” Denilerek yapılan haberin ne kadar ısmarlama olduğunu gözler önüne seriyor.

İşte Pamukova Belediyesi’nden yapılan basın açıklaması:

MAL BULMUŞ MAĞRİBİ GİBİ SEVİNENLERE

Belediyeler bağlı oldukları Bakanlık tarafından 4 yıl arayla rutin denetimler geçirirler. Bu denetimlerde belediyelerin A’dan, Z’ye bütün iş ve işlemleri gözden geçirilir. Bununla birlikte samimi vatandaşlardan veya art niyet sahibi kişi ve kişilerin sırf belediyeyi oyalamak, belediyenin bir takım iş ve işlemlerini, hayati projelerini, soruşturma süreçleri ile geciktirmek için yapılan şikâyet dosyaları da bu süreçte incelenerek tetkik edilir. Pamukova Belediyesi’de geçtiğimiz yıl Sakarya’nın tüm ilçeleri ile birlikte 2012-2016 dönemine dair müfettiş denetimine tabi olmuş ve 4 yıllık hizmet dönemi tek tek incelenmiştir. Bu incelemeler esnasında sadece 2 dosyada detaylı bir açıklama beklentisi hâsıl olmuş ve bakanlık konunun etraflıca incelenmesi ve yapılan işlemin düzeltilmesi yönünde belediyemizden tekrar bilgi ve belgeler istemiştir. Diğer incelemeye esas dosyalar ve genel denetimlerde ise müfettişlerin övgüsüne ve takdirine mazhar olunmuştur.

Bahse konu 2 dosyanın;

1.si 15 Aralık 2011 tarihinde 2011/180 sayılı Belediye Encümeni Kararı ile yapılan Cumhuriyet Mah. Paşaderesi Mevki 199 nolu parselde yer alan Şehit ailesine ait bir arsanın kendi isteği doğrultusunda 3 kısma bölünmesi talebidir. Konu Belediye Encümenince 15 Aralık 2011 tarihinde kabul görmüş, fakat Bakanlık müfettişlerinin raporu doğrultusunda yapılan işlemin mevzuata uymadığı ve bu işlemden vazgeçilmesi gerektiği belirtilmiştir. Pamukova Belediye Encümeni tarafından alınan yeni bir karar ile ifraz işlemine ait Encümen kararının iptaline karar verilerek, yapılan işlem müfettişlerin işaret ettiği / yol gösterdiği hale getirilmiştir.

2.si ise 08/11/2012 tarihinde 2012/154 sayılı Belediye Encümeni Kararı ile Yenice Mah. Tabakhane Mevkii 5127 nolu parselde yapılan ifraza ilişkindir. Burada yapılan işlem Meslek Yüksek Okulu (Şuan ki Yenice Orta Okulu) yapılırken yolda oluşabilecek yoğunluğu azaltmak, trafiği rahatlatmak için, mevcut imar yolunun dar olması sebebiyle, doğu kısmından genişletme ve büyütme çalışması yapılarak (vatandaşların parsellerine doğru) yine vatandaşların kendi istek ve talepleri doğrultusunda yol genişletme ve 3 kısma bölme işlemidir. Belediye Encümenince 08/11/2012 tarihinde kabul görmüş olan bu işlemde de Bakanlık müfettişlerinin raporu doğrultusunda hareket edilerek, Pamukova Belediye Encümeni tarafından alınan yeni bir karar ile ifraz işlemine ait Encümen kararının iptaline karar verilmiş ve yapılan işlem müfettişlerin işaret ettiği / yol gösterdiği hale getirilmiştir.
Konu bu kadar açık ve net olmasına rağmen, herhangi bir kişiye menfaat yada rant temin edilmemişken ve hiç kimse bu nedenle herhangi bir mağduriyet yaşamamışken bir bardak suda fırtına kopartılmasına sebep ne ola ki ?

Burada yine karşımıza, kadrolu belediye muhalifleri, belediyeden bir takım yasal olmayan istek ve beklentilerine cevap bulamayan kişi ve kişiler çıkıyor.

Burada karşımıza, 2019 rüyası gören, o rüyayı kendi bilgi ve becerisi ile gerçeğe dönüştüremeyeceğini, yine kendi adı, soyadı gibi iyi bilen ve acaba bu tür sansasyonel haberlerle Belediyeyi ve Belediye Başkanını yıpratabilirmiyiz hesabını güdenler çıkıyor.
Burada karşımıza, siyasi hesapları uğruna Belediyemizin hayata geçirmeye çalıştığı ve Pamukova’yı bölgenin marka ilçesi haline getirecek prestij projeleri sekteye uğratmaya, yavaşlatmaya çalışanlar çıkıyor.

Burada karşımıza, alt yapı ve üst yapı hizmetlerini tamamlamış, park ve bahçeleriyle, sosyal yaşam alanlarıyla, kentsel dönüşüm çalışmalarıyla, her yeri ayrı bir şantiye gibi çalışan belediyemizin ve çalışanlarımızın şevkini kırmaya çalışanlar çıkıyor.

Ülkemizde hükümetimiz eliyle hayata geçirilmeye çalışılan her büyük proje öncesinde (3.Havalimanı, Boğaz Köprüsü, Tüp Geçit vs) bu projeleri sulandırmak, sekteye uğratmak için yapılan karalama kampanyalarının aynısına, tamda yüzyılın projesi olma özelliği taşıyan “Kent Meydanı-Kapalı Otopark-Merkez Camı-Belediye Hizmet Binası-Tarihi Osmanlı Kültür Evi” Projesine başlamamızın arifesinde muhatap olmamız hayli manidardır !!!

Burada karşımıza, Pamukova kamuoyunda çok iyi bilenen, ısmarlama haber yapanlar, etiket fiyatı belli olanlar, kim daha fazlasını verirse onun borazanını çalanlar çıkıyor.

Ama ne yapsalar boş. Hangi oyunu kurgulayıp sahneye koysalar, hangi tezgâhların içerisinde yer alsalar nafile. Bizim tek derdimiz Pamukova ve Pamukova’nın köylerine en iyi, en güzel ve en adil şekilde hizmet götürmektir.

Gayemiz HALK’tır ve gayesi HALK olanın yardımcısı HAK’tır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya