banner292
banner298

Pamukova AKP'den Basın Açıklaması

Ak Parti Pamukova da Üç maymunu oynuyor açıklamalarına yaptıkları basın açıklaması ile cevap verdi.

Pamukova AKP'den Basın Açıklaması
Pamukova Ak Parti  İlçe Başkanı Muhittin Akın ve İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Şen CHP’nin Pamukova devlet hastanesi hakkında yapmış oldukları yeterince hizmet alınamıyor, uzman doktor sıkıntısı yaşanıyor, yatak kapasitesi düşürülerek hastane küçültüldü, Ak Parti Pamukova da Üç maymunu oynuyor açıklamalarına yaptıkları basın açıklaması ile cevap verdi.

AKPARTİ PAMUKOVA İLÇE TEŞKİLATINDAN BASIN AÇIKLAMASI

Son günlerde basında Pamukova Hastanemizle alakalı halkımızın kafası karıştırılmaktadır.
2004 yılından beri Sağlık Bakanlığı İlçe Hastanelerini nüfus ve hasta yoğunluğuna göre düzenlemiştir.
İlçemizin nüfusu 25.000 Geyve İlçesi Taraklıyla birlikte 65.000 üzerinden işlem görmektedir. Hastanemiz 2010 yılından itibaren nüfus yoğunluğuna göre 4 uzmanlık kadrosuyla çalışmaktadır. ( Dahiliye, Cerrahi, Kadın Doğum, Çocuk )

Mevcut uzman hekim  kadromuz 4 , Pratisyen Hekim 5 , diş hekimi 3 tür, 2011 yılı itibariyle 2 aile hekimi uzmanı ilave edilmiştir. Bu şekilde doktor kadromuz 14 kişidir.

Şubat ayı sonuna kadar 1 göğüs hastalıkları uzmanı, 1 dahiliye, 1 aile hekimi uzmanı 1 kadın doğumcu göreve başlayacak olup, haftada 1 günde göz doktoru (Hasta yoğunluğuna göre 2 güne çıkacak) göreve başlayacaktır.

Şubat ayı başından beri tayin , doğum ve evlilik izinleri dolayısıyla 10 gün hastanemizde bir aksama meydana gelmiştir.Bundan dolayı da mağdur olan hastalarımızdan ilçe teşkilatı olarak özür diliyoruz. Ama zaman zaman elde olmayan nedenlerden böyle sıkıntılar meydana gelmektedir. Hastanemizde eksik olan çocuk doktoru ataması için Pamukova Devlet Hastanesi zorunlu hizmet bölgesi içine alınmıştır. Konunun parti teşkilatı olarak takipçisiyiz.

Basında hastanemizin unvanı düştüğü iddia edilmektedir. Sağlık Bakanlığımız daha verimli hizmet verebilmek için yılda birkaç kez ; nüfus ve hasta sayısına göre hastane unvanını düzenlemektedir.

Hastanemizde 50 yatak kapasitesi olmasına rağmen hasta azlığı dolayısıyla bu düzenlemede 20 yatak kapasiteyle çalıştığı tespit edilmiştir. Bu hastane yatak sayıları sadece  Pamukova Devlet Hastanesin de düşürülmemiş, çevre il ve ilçelerde de;

Sakarya Doğum ve çocuk Hastanesi 201’den 113 yatağa
Sakarya Yenikent Devlet Hastanesi 315’ten 201 yatağa
Geyve Devlet Hastanesi 50’den 42 yatağa
Kaynarca Devlet Hastanesi 24’ten 10 yatağa
Pamukova Devlet Hastanesi 30’dan 20 yatağa düşürülmüştür.
Bu sayılar hastanelere gelen hasta sayılarına göre artış ve düşüş gösterecektir.
Partimize ve İlçe teşkilatımıza basında yapılan iftira ve ithamlar doğru değildir. Hükümeti temsil eden teşkilatımız 9 yıldır seçimden seçime değil her gün seçim varmış gibi halkımızın hizmetindedir.

CEK CAKLARLA , ÇELİK ÇOMAKLA , ÜÇ MAYMUNU OYNAMAK GİBİ İFTİRALARIN MUHATABI DEĞİLİZ.

2002,2004,2007,2009 ve 2010 yıllarında yapılan seçim ve referandumda partimizi açık ara birinci parti yapmıştır. 12 Eylül 2011’de yapılacak genel seçimde halkımızın teveccühüyle % 50 nin üzerinde oy alacağımızı düşünerek sorumluluğumuzun daha da artacağını düşünüyoruz.

KAMU OYUNUN YANLIŞ BİLGİLENDİRİLİP HALKIMIZIN KAFASININ KARIŞTIRILMAMASININ TEMENNİSİYLE KAMU
OYUNA SAYGILARIMIZLA ARZ EDERİZ.

 
                                       Muhittin AKIN
                                        AKPARTİ İLÇE BAŞKANI
                                                                                İLÇE TEŞKİLATI ADINA

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

YORUM EKLE

banner300