Övün'ün O Sözlerine " Talihsiz Bir Açıklama " Dedi

Pamukova da Ak Partiden Belediye Başkan aday adayı olan Mustafa Nar, Başkan Övün’ün o sözlerine “ Talihsiz bir açıklama. Pamukova bir çok değerler yetiştirdi “ dedi.

Övün'ün O Sözlerine " Talihsiz Bir Açıklama " Dedi

Saadet Partili Belediye Başkanı Güven Övün,  İstanbul Çekmeköy  Belediyesi  Strateji Geliştirme Müdürlüğünden, Pamukova Belediye Başkanlığına atanan Osman Cerrahoğlu hakkında yerel medyada çıkan haberler üzerine sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak Cerrahoğlu’nu Öz geçmişini yayınlayıp " Bu özeliklere sahip Pamukovalı vardı da biz mi atamadık " diyerek savunmuştu.

Övün’ün sosyal medya üzerinden yaptığı bu açıklama çok konuşulmuş ve tepkilere neden olmuştu.

"Talihsiz bir açıklama. Pamukova bir çok değerler yetiştirdi.."

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Ak Partiden Belediye Başkan aday adayı olan Mustafa Nar, Başkan Övün’ün  sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamaya  tepki göstererek " Talihsiz bir açıklama. Pamukova bir çok değerler yetiştirdi. Profesör’ün den, hukukçusuna kadar Pamukova da bir çok değer var. Bu açıklama hangi mantıkla yapıldı anlayabilmiş değilim " dedi.

Pamukova belediyesinde ve İlçe de Övün’ün saydığı özeliklerden daha fazla meziyetlere sahip  bir çok Pamukovalı’nın bulunduğunu ifade eden Mustafa Nar, " Madem bu arkadaş bu kadar başarılı projelere imza atmış, İstanbul Çekmeköy Belediyesi bu kadar başarılı olarak  nitelendirilen birini nasıl bırakmış? " sorusunu sordu.


Nar " Pamukova da bir çok değer var..."

Pamukova da Dörtyol alt geçidinin projesini hazırlayanın Vedat Karadayı’nın kardeşi olduğunu, eski İzmit İnşaat Mühendisler Odası Başkanın bir Pamukovalı olduğunu, Pamukovalı bir çok değerin ses getiren projelere imza attığını ifade eden Mustafa Nar, " Pamukova’nın imar sorunu var, fen işleri  sorunu var.  İstanbul  Çekmeköy den gelen Cerrahoğlunun öz geçmişine baktığımız da  imar ve fen işleri ile ilgili bir şey yok. Teknikle ilgisi yok. İmar ve Fen İşleri sorunlarını hangi bilgi ve birikimle çözecek bir Pamukovalı olarak merek ediyorum " dedi.

Nar, " Siz kendi ilçenizin insanının neler yapabileceğini bilmezseniz... "

Pamukova’nın Çarşı Cami Projesi, Kapalı Pazar yeri projesi, otopark projesi , Kapalı Pazar yeri projesi ve Çardak Mahallesi mesire alanı projesinin belediye’nin bütçesinden bir kuruş para çıkmadan yapılabileceğini iddia eden Mustafa Nar, " Siz kendi İlçenizin insanının neler yapabileceğini  bilemezseniz. Kendi İlçenizin insanına güvenemezseniz bu projeler için kaynak arar durur, dışarıdan getireceğiniz başkan yardımcılarından medet umarsınız " dedi.

Mustafa Nar Kimdir :

10 yıl İlkokul Öğretmenliği yaptıktan sonra 1984 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesini bitiren Mustafa Nar, 5 yıl İzmit Belediye İmar Müdürlüğü, 7 Yıl Şehir Planlama Müdürlüğü, Derince Belediyesinin kurucuları arasında yer aldıktan sonra Derince Belediyesinde Encüman ve Yazı İşleri Müdrlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, İmar Müdürlüğü ve Başkan yardımcılığı görevlerini yürüttü.

Zamanın Derince Belediye Başkanı eski Sanayi Bakanı Nihat Ergün’ün teknik danışmanlığını da ypan Mustafa Nar, Gölcük Hisareyn Belediyesini kurdu. 1999 depremi sonrası Derince Belediyesinden Bayındırlık İskan Bakanlığına geçen Nar, daha sonra Kırşehir ve Bilecik İskan Müdürlüğü görevlerinde bulunduktan sonra emekli oldu. Bir çok projeye imza atan Mustafa Nar emekli olduktan sonra Pamukova’ya yerleşti.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

YORUM EKLE