banner292
banner298

Kılıçdaroğlu: Bunun adı demokrasi olamaz

AKP uzun süre ayakta kalmanın yolunu baskı ile sağlamayı düşünüyor. Halkıma şunu söylemek isterim; hiçbir baskıcı düzen ilelebet yürüyemez.

Kılıçdaroğlu: Bunun adı demokrasi olamaz
Gazetecilerin gözaltına alınması ile ilgili açıklamalarda bulunan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Eğer gerçekler araştırılmasın, iktidarın söylemleri ile gazeteler çıksın, sayın başbakanın söyledikleriyle sadece gazeteciler meşgul olsun, deniliyorsa o zaman bunun adı demokrasi değildir” dedi. Kılıçdaroğlu, “Tuzun koktuğu süreci yaşıyoruz. Böyle bir demokrasi anlayışı olmaz” diye konuştu.

Londra’daki temaslarının ardından gece saatlerinde yurda dönen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu THY’ye ait bir uçakla Ankara’ya gitti. Kılıçdaroğlu,  hareketinden önce  Atatürk Havalimanı’nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Kılıçdaroğlu şu görüşleri ortaya koydu:  “Artık bu sürecin uzun süre böyle devam etmesi söz konusu değil. Gözaltına alınarak evlerinde arama yapılan kişiler, araştırmacı gazetecilik yapan ve bu konuda bütün ince ayrıntılara ulaşıp topluma aydınlatmaya çalışan kişiler. Eğer gerçekler araştırılmasın, iktidarın söylemleri ile gazeteler çıksın, sayın başbakanın söyledikleriyle sadece gazeteciler meşgul olsun, deniliyorsa o zaman bunun adı demokrasi değildir” 
YORUM EKLE

banner300