Güven Övün Siyasete Bu Sözlerle Veda Etti

Pamukova'da siyasette önemli bir yere sahip olan Eczacı Güven Övün yaptığı açıklama ile siyasete veda etti.

Güven Övün Siyasete Bu Sözlerle Veda Etti

2019 yerel seçimlerinde Ak Parti'den aday adayı olması beklenen ancak başvuru yapmayan Eczacı Güven Övün yaptığı açıklama ile siyasete veda ettiğini duyurdu.

Siyasette yaşadığı sıkıntıları anlatan Eczacı Güven Övün Pamukovalılardan helallik istedi.

İşte Eczacı Güven Övün'ün yaptığı açıklama :

Çok değerli Pamukovalı hemşerilerim,

Bundan 5 yıl önce Pamukova’yı hakkettiği yerlere taşımak hayaliyle, bu ilçenin aziz insanlarına hizmet edebilmek sevdasıyla hiçbir makam ve mevki beklentisi olmadan siyasete soyundum.

Benim yegâne amacım her şeyimi borçlu olduğum bu ilçeye eserler kazandırmak, ardımdan hoş bir sâda bırakmaktı.

44 yıllık ömrümde Efendiler Efendisi nin (sav) Veda Hutbesi’nde bize bıraktığı iki kulba tutunmaya çalıştım. Kur’an ve sünnet.

Çok sevdiğim Pamukovama, beni destekleyen, seven  hemşerilerime en iyi şekilde hizmet edebilmek için bu yola baş koymuştum. Fakat siyasette iftiraların, leke atmaların, içten pazarlıkların, arkadan konuşmaların, kuyu kazmaların beni içten içe yorduğunu fark etmeye başlamıştım. Yine de Pamukovam, hemşerilerim için bunlara katlandım. Fakat başvurumdan bir gün önce CİMER’e yapılan bir şikâyet sonucunda ifademe başvuruldu.

Makamlarından başka saygı duyulacak hiç bir şeyi  olmayanların maşaları aracılığıyla yaptıkları bu aşağılık hareket sonuncunda çirkinliğe çirkinlikle, iftiraya iftirayla, yalana yalanla karşılık verme gibi mizacım olmadığı için başvuru yapmamaya ve siyaseti noktalamaya karar verdim. Siyasete girmemle açtığım sosyal medya hesaplarımı siyasetin nihayetlenmesi ile kapattım. Benim abdestimden şüphem yok, ne kadar çamur atarlarsa atsınlar o çamur, atanlara yapışacaktır. Benim alnım açık, başım diktir. Allah rızası uğruna çıktığım bu yolda makam mevki hırsının insanları esfele safilin mesabesine nasıl indirdiğini bu olayla anladım. Onlar orda kalsınlar benim çabam ahsen-i takvime yaklaşabilmektir.

Onlar yok gibi davransa da mahkeme-i Kübra var, el- Cebbar var, el Kahhar var.

Son olarak tüm Pamukovalı hemşerilerimden helallik istiyorum. Eğer benim hakkım varsa benden yana helal olsun.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alaattın Yılmaz
Alaattın Yılmaz - 10 ay Önce

Adaylıktan cekılmekle yanlıs yaptın.Yanlız sunu ıyı bıl sana teskılattan yakın gözükenlerın hepsı, by keser,by sen, hepsı altını oydu

Talat özür
Talat özür - 10 ay Önce

Senin dürüstlüğünden hiç şüphemiz yok kardeşim çamur atanlar utansın sen bizim her daim en dürüst dostumuzsun

aa
aa - 10 ay Önce

AKP'li bir seçmen değilim ama bu siyaset sahnesin de Güven Abi'yi görünce sevindim, kendisini bizzat desteklemek istemişimdir. Fakat yapılan haksızlıkları görünce gerçekten üzüldüm, yapanları da kınadım. Güven Abi sen bildiğin yoldan devam et, siyasetin kirli yolu sana göre değildi; aydınlık ve parlak kariyerinin yolunda nice başarılara imza atman umuduysa. Saygılarımla. Yorumumu okuyan herkese vakit ayırdığı için teşekkürler ve sevgiler.

ismail duman
ismail duman - 10 ay Önce

saygı deger kardesim bu siyaseti senin gibi durus inancli insanlar yapmasa ortalik cakal kaypak sahtekarlarin eline kalCak benim dusuncem mucadeleye devam etmendir tabiki taktir sizin sizlerle mucadel etmekten gurur duyarim emriniz basim uzere bizler cahil insanlariz ama emre itaT ederiz saygilar

Şefik güneş
Şefik güneş - 10 ay Önce

Gözleri görmeden kim iftira artı ise onu Allah bildiği gibi yapsın ben bu yerel secimde oyumu kullanmicam kesin kararımı verdim

Hayati ortaç
Hayati ortaç - 10 ay Önce

Yazıklar olsun yaziklar olsun

Kenan SONAY
Kenan SONAY - 10 ay Önce

Pamukova Böylesi Değerli birine sahip cıkmalıydı Allah c.c Hayırlısını nasip eylesin

Objektif
Objektif - 10 ay Önce

Bence kaybeden Pamukova oldu. Güven Övünün gayretini görünce Pamukova kazanacak diye düşünmüştüm.Bence Güven Beyin Pamukova için çok güzel projeleri vardı. Yıllardır insanlar yemyeşil çok güzel bir ilçeden piknik için Osmaneli, Doğançay, Arifiye vb yerlere gidiyor. Pamukovada piknik yapacak bir mesire alanı yok. Coğrafi konum bakımından çok iyi bir yere sahip olan Pamukovanın konumu bugün çok daha iyi olabilirdi. Ne bileyim otobüs terminali , sebze meyve hali, kapalı pazar, katlı otopark, duble yol kenarı AVM, Hızlı tren istasyonu vb. Çok şeyler yapılabilir. Yakında buna benzer yatırımları Geyve veya Alifuatpaşa alırsa şaşırmayalım. Nedense hep kaybeden Pamukova oluyor. Yıllardır Pamukovanın neden kaybettiğini daha iyi anlıyorum.