banner292
banner298

Eski Başkan'dan Açılamalar “ 1 “

Eski Ak Partili belediye başkanı H.Ferudun Turan, 'Keser kuyruklu yalan söylüyor' dedi ve...

Eski Başkan'dan Açılamalar “ 1 “

Pamukova belediye başkanı Cevat KESER belediyeyi ziyarete gelen MHP Tekirdağ Milletvekili Kemalettin NALCI ve MHP GİK Üyesi Enver TOÇOĞLU’na kendinden önce ki dönemi kastederek “Ben belediyenin borçlu olduğunu biliyordum. Ancak gırtlağa kadar borç içinde olduğunu bilmiyordum”  demiş ve yerel medyaya da yansıyan açıklamalarda bulunmuştu.

Ak Partili eski Belediye Başkanı Hikmet Ferudun TURAN,  “Belediye Başkanı Cevat KESER’in gerçekleri dile getirmediğini, yaptığı açıklamalar ile kendi başarısızlığına kılıf aradığını” söyledi.

7.5 milyon canlı para idasına cevap verdi ve " Hodri meydan " dedi.

Turan yaptığı açıklamada Keser’in “Çarşıdaki belediye pasajı ipotek gösterilerek vakıflar bankasından borç alınmış, İler bankasından Vakıfbank tan alınan bu şekilde borç tutarı 7,5 milyon. Bu para da canlı para olarak alınmış. Tek gibi Maliye gibi borçlar kalmış. Hatta işçilerimiz iki maaşını alamamışlar” açıklamasına yanıt verdi.

Turan belediye başkanı Keser’in kamuoyunu yanlış bilgilendirdiğini söyleyerek “ İpotek göstererek İller Bankası ve Vakıf Banktan borç aldığımız doğrudur. Ancak KESER’in abarttığı kadar değil. Şöyleki;

- Vakıf Banktan 250 bin lira karşılığında çarşıdaki bir dükkanı ipotek gösterdik. Bu parayla iki BMC kamyon aldık. Vakıflar Bankasından aldığımız bu borç ben belediye başkanı iken Ocak 2009 da bitti.

- İller bankasından ise 800 bin lira aldık . Bu paranın 500 bin lirası ile Beton santralini kurup, yeni bir kilit parke makinesi aldık. 300 bin lirasını da Pamukova sevdalısıyım diye meydanlara çıkan belediyeyi mahkemeye vererek zarara uğratan Cevat KESER’in  Sanayi dükkanlarının bulunduğu yerdeki tarlasının ödemesine yaptık. Dükkanların bulunduğu bölgede yerlerini aldığımız vatandaşlar arazilerinin metresini (Karayollarının ödediği fiyat olan) 15 bin liradan verirken, tüyü bitmedik yetimin hakkından söz eden KESER bu parayı az bulmuş ve belediyeyi dava etmiştir. Mahkeme sonunda, belediyemiz Cevat KESER’e 95 bin liradan ödeme yapmak durumunda kalmıştır. Oysaki aynı keser yerini belediyeye 95 bin TL’ye verirken, aynı  yerde karayollarına verdiği diğer kısmı 15 bin liradan vermiştir. Ancak Karayollarına karşı da herhangi bir dava açmamıştır. Şimdi kalkıp neyi nasıl konuşuyor? Anlaşılır gibi değil. Fakirin dulun yetimin hakkını böyle mi savunuyor?
Hodri meydan !. Bunun böyle olmadığını açıklasın da görelim.” dedi.

İki maaş ödenmediği kesinlikle yalandır

TURAN, işçilerin iki ay maaşlarını almadıkları iddiasına ise;
-“2004’te göreve gelmeden önce 225 lira olan işçi maaşlarını, 2004’te görevi devraldıktan sonra 400 liraya çıkardık. Görevi bıraktığımız 2009’da da 950 lira olarak bıraktık.Yerel seçimlerde bir aylık işçi maaşı gecikmesi oldu. O da mart ayında 14 günlük bir gecikmeydi. O para da bankada hazırdı. İki maaş ödenmediği kesinlikle yalandır” dedi.

"Kilitli parke fabrikasını kiralık ve satılık olarak kim ihaleye çıkardı? Sen mi? Ben mi? Mertçe açıkla" 

KESER’in “Kilitli parke fabrikası satılmış” açıklamasına da yanıt veren TURAN;

-“Gerçekleri açıklasın. Pamukova'yı yanıltmasın. Kilitli parke fabrikasını kiralık ve satılık olarak kim ihaleye çıkardı? Sen mi? Ben mi? Mertçe çıkıp açıkla. Biz, sekiz kişi ile günde ancak 100 metrekare kilitli parke taşı basan makineyi sattık. Yerine 2 kişi ile günde 1000 metrekare taş basan tam otomatik makine aldık. Aynı tesise iki de beton santrali kurduk. Bir tane yeni forklift aldık. Ayrıca kum eleme tesisleri kurduk. Beton santrali ve kilitli parke fabrikasını kiraya verdiğimiz kişiyle yaptığımız sözleşmede, günlük en az 100 metreküp beton,1000 metrekare kilitli parke, 400 adet briket, 280  adet bordür üretmek üzere sözleşme yaptık. Sözleşme gereği ürettiğinin yüzde onunu belediyeye kira olarak alıyorduk. Bu şekilde belediyenin kasasına aylık 40 ile 70 bin lira arasında bir para giriyordu. Ayrıca belediyenin ihtiyacı olan beton, kilitli parke ve bordürleri de maliyet fiyatından alıyorduk. Örneğin beton piyasa da 85 lirayken biz 59.5 liraya alıyorduk. Şimdi soruyorum. 2009 yerel seçimlerinden sonra bizim yaptığımız sözleşmeyi fesheden Keser, şimdi eğer varsa yeni bir kira sözleşmesi, şartlarını açıklasın da görelim. 2010 da ne maksatla niçin ihaleye çıkarttı? Sonuç ne oldu? Bunu da açıklasın da görelim” dedi.

"Bunlar her belediye başkanının yaptığı rutin harcamalardır. Köfte ekmek parası yakıştırması asılsız ve iftiradır"

KESER'in " 600 TL lik köfte ekmek parası harcandığı, halkın verdiği vergilerin başkalarına yedirildiği, savurganlığı önledik, köfte ekmek parasını kestik, kutlama ilanı vermiyor tasarruf ediyoruz. " açıklamasına da;

-"Bu harcamalar bütün belediyelerin her yıl yaptıkları bütçelerinde de yer alan “Temsil ve Ağırlama Giderleri “ faslında yer almış olan harcamalardır. Bunların içersinde belediye’ye alınan klimalar,bilgisayarlar, kırtasiye ve büro malzemeleri. Okullara yapılan kütüphaneler ve bu kütüphanelerin her birine alınan 5 bin liralık kitaplar. Beleiyenin yapmış olduğu açılış törenleri. Belediyenin yapmış olduğu tüm 29 Ekim, 23 Nisan, 19 Mayıs ve 30 Ağustos törenleri, halka dönük olarak yapılan sosyal faaliyetler, müzik ve eğlence programları, Edirne ve Çanakkale şehitliklerine yapılan halk gezileri ve az bir miktarı da zaman zaman bazı etkinlikler için davet ettiğimiz gruplar ile belediyemizi ziyarete gelen konuklar için yapılan ikram bedelleridir. ? Bütün bunları halka köfte parası olarak takdim etmek hangi vicdana sığıyor bilemiyorum. Bunlar her belediye başkanının yaptığı rutin harcamalardır.Kendisi de bu tür harcamaları daha önceki başkanlığı döneminde yapmıştır, bundan sonra da yapacaktır. Kendisinin önceki başkanlığı döneminde  ve şimdi bu ve buna benzer etkinlikler hiç yapılmadı mı?

"Mahkum olduğum ve mahkemece cezaya çarptırıldığım "Kuyruklu bir yalan " Keser bu sözlerinden dolayı yargı önünde hesap verecek"

Keser ve MHP GİK Üyesi Enver TOÇOĞLU’nun "2.5 yıl ceza aldı Yargıtay onarsa ceza evine girecek" açıklamalarına da ynıt veren TURAN;

-" Cezayı mahkeme yerine KESER mi vermiş, yoksa TOÇOĞLU mu? Mahkeme halen devam ediyor. Karar verilmiş değil. Yargının vermediği kararları önceden KESER ve TOÇOĞLU mu veriyor?" diyerek halkın bu açıklamalarla kandırıldığını söyledi.

TURAN, Cevat KESER’in “Bizden önceki başkan arkadaşımız hakkında 5 bin sayfalık soruşturma dosyası var. Şimdiye kadar açılmış davaların bir kısmından Sakarya Ağır ceza da mahkum oldu” açıklamasına ise “Kuyruklu bir yalan. İnsan bir şeyi söylerken Allahtan korkar da düşünerek söyler. KESER yalan ve iftiraları ile beni mahkum ediyor. Savcı da o, hakimde o. Kararı kendisi vermiş. Bu “Mahkum oldu” açıklamasına karşılık kendisine dava açacağım. Halen devam etmekte olan bir davadan nasıl mahkum olmuşum? Buna yargı önünde cevap verecek “ dedi.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

YORUM EKLE

banner300