Erdoğan Müjdeyi Verdi! Pamukova'ya KYK Yurdu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6. Olağan İl Kongresi kapsamında Sakaryalı AK Partililer ile bir araya geldi.

Erdoğan Müjdeyi Verdi! Pamukova'ya KYK Yurdu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6. Olağan İl Kongresi kapsamında Sakaryalı AK Partililer ile bir araya geldi.

Serdivan Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kongreye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Erol Kaya, Hayati Yazıcı, Mahir Ünal, Ravza Kavakçı Kan, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Ali İhsan Yavuz, Ayhan Sefer Üstün, Recep Uncuoğlu, Şaban Dişli, Prof. Dr. Mustafa İsen, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Belediye Başkanları, İlçe Teşkiları ve teşkilat mensupları katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjde Verdi! Pamukova’ya KYK Yurdu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan kongre öncesinde yaptığı konuşmada Sakarya'daki icraatlarından bahsederken Pamukova'yada 250 Kişilik KYK Öğrenci yurdu müjdesini verdi.

Pamukova İlçe Başkanı Fatih Akın ise bu müjdeyi sosyal medya hesabından paylaştı.

Sakarya'da son 15 yılda 19 katrilyonluk yatırım yapıldığını dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti.

"19 katrilyon... Laf ola beri gele değil. İcraat, icraat... Eğitimde 2 bin 900 yeni derslik inşa ettik Sakarya'da. 9 bin 400 yatak kapasiteli yüksek öğrenim yurtlarını şehrimize kazandırdık. Önümüzdeki yıl Pamukova'da 250 kişilik bir yurt daha açıyoruz. 100 bin öğrencisiyle Türkiye'nin en büyük üniversitelerinden birine sahip Sakarya'ya ikinci bir devlet üniversitesi daha kuruyoruz. Sporda, 28 bin seyirci kapasiteli bir stadyumu Sakaryalı sporseverlere armağan ettik. Sağlıkta, 15 yılda 43 tesisi sizlerin hizmetine sunduk. İçinde 200 yataklı Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nin de olduğu 7 sağlık tesisimizin inşası sürüyor. Bunların dışında şimdi bir hazırlığımız var o da inşallah bin yataklı bir şehir hastanesi inşası için çalışmalarımız sürüyor." dedi.
 

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2018, 23:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
pamukovalı
pamukovalı - 11 ay Önce

öğrenci kaldımı ki yurt açılacak ?