banner292
banner298

Erdoğan: Kimin manşetine karıştık?

Başbakan Erdoğan konuşmasında Dünya 8 Mart Günü'ne değinerek tüm kadınları kutladı.

Erdoğan: Kimin manşetine karıştık?

Erdoğan, AK Parti'nin kadınlara verdiği önemi, siyaset saflarında verdikleri kontenjanla ve siyaset yapan kadınların son dönemdeki artışla gösterdi.

Erdoğan şiddete uğrayan kadının derdinin kendi dertleri olduğunu kaydederek, "Kadına şiddediti lanetliyoruz" dedi.

Erdoğan kadına şiddetin önlenmesi için ne yapılması gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını belirterek, "muhalefet partileri ve bazı medya son dönemlerde kadına şiddetin arttığını ileri sürerek siyaset yapıyorlar. Kadına şiddetin arttığı haberleri yalan, eskiden gizlnen artık gün yüzüne çıkıyor." dedi.

Erdoğan konuşmasın şunları kaydetti:

KADIN VEKİL SAYISI ARTACAK

Kadına yönelik şiddeti azaltmak için var gücümüzle çalışacağız. 12 Haziran seçimlerine AK Parti olarak bugünkü orandan daha fazla adayla gireceğiz. Kadınların sorunlarını Meclis kürsüsünde erkeklerin anlatmasını anlamıyorum.

GAZETECİLERİN TUTUKLANMASI

Son günlerde bazı gazetecilerin tutuklanmasıyla birlikte tartışma gerçek mecrasından çıkarılarak haksız şekilde hükümet alyehine kampanyaya dönüştürülmeye çalışılıyor.

İktidara geldiğimizden beri çetelere ve demokrasi dışı müdahalelere karşı mücadele ettik. Bzim siyasi mücadelemiz özgürlüklerin güçlenmesi içindir. Şimdi birileri çıkıp bizi özgürlük karşıtı gibi konumlandırmaya çalışıyor. Bugün bu gayeri gösterenlerin 28 Şubat'ta ve onun öncesinden nasıl manşetler attığını çok iyi biliyoruz.

Son tutuklamalar yargının kendi içerisind yürüttüğü bir işlemdir. Bu olayın bizimle ilişkilendirilmesi,
içinde olmadığımız bir sürecin bizimle ilişkilendirilmesi büyük bir yanlıştır. Birileri çıkmış, "Hükümet müdahale etsin" diyor. Yargıya müdahale istiyor. Hükümet durması gereken yerde durmaktadır.

28 Şubat sürecinde manşetlerin nerelerde hazırlandığını, köşe yazarlarının ellerine nasıl ısmarlama konular verildiğini çok iyi biliyoruz... 28 Şubat sürecinde hissettikleri baskıdan, yönlendirmeden bıkan medya şu sürece en çok destek veren olmalıydı. Basın özgürlüğüne en küçük kısıtlama ve yasaklama görürsek bunun karşısında ilk duran biz, Ak Parti oluruz... Terör örgütü, gazeteci ve sanatçıları tehdit ederken onlara da biz sahip çıkıyoruz.

8 YILDA KİMİN MANŞETİNE KARIŞTIK?

Her gazeteci her medya kuruluşu 2002 öncesindeki çalışma şartlarını ve çalışma koşullarını gözden geçirsin. 8 yıl boyunca manşetine karıştığımız biz gazete var mı? Rahatsız olduğumuz, yalan yazıldığı, hakaret edildiği dönemler oldu. Ama hakkımızı gidip yargıda aradım.

Ben demokratik, laik, sosyal hukuk devletinde yaşıyorum ve hakkımı yargıda arayacağım... Ha yargı bizim aleyhimizde çok garip kararlar da verdi. Eleştiri, "ağır eleştiri" olarak litaratüre sokuldu...

kullanBizim için, gazetelerde, televizyonlar ve internette sayısız eleştiri yapılıyor. Haklı eleştirileri kesinlikle dikkate alıyoruz...

Biz "muhtar bile olamaz" diyen medyayla çarpışa çarpışa iktidara geldik. Siyasi gücümüz de medyadan değil sadece milletimizden aldık. Onun için kimseye minnet eder, ne de kimseyi susturmaya çalışırız...

27 GAZETECİ TUTUKLU

Tutuklanan gözaltına alınan gazetecileri üzerinden, kampanyaya başlayanlara sesleniyorum: Hangi Hükümeti eleştirdiği için bugün tutukludur. Hangi gazeteci, gazetecilik yaptığından dolayı tutukludur. Bakın mesleği gazeteci olan 27 kişi cezaevinde. Fakat hiç birisi gazetecilikten dolayı tutuklu değildir. Bunu milletimiz iyi bilsin.

İRAN AK PARTİ'YE 25 MİLYON DOLAR BAĞIŞLADI YALANI

İngiltere Telegraph Gazetesi, İran'ın AK Parti'ye 25 milyon dolar bağışladığı haberi yazıldı. Bu haber sonra İsrail medyasında çıktı ve ardından da anamuhalefet partisi vekilleri ve genel başkan yardımcıları tarafından dillendirildi. CHP'nin hukuçu bir milletvekili "ben bu haberin doğru olduğunu düşünüyorum" dedi. Müddeyi iddiasını ispatla mükelleftir, nasıl sen doğru olduğuna inanırsın? Güya hukukçu. Biz bu iddiaya karşı

YARSAV Başkanı, bu haberin Ak Parti'yi kapatma nedeni olduğunu söyledi.

Sonra İngiliz gazetesi haberin yalan olduğunu söyledi, tazminata da mahkum oldu. Dün

İngiliz gazetesi çıkıp mertçe özür diledi ama o haberi kullananlar aynı onurlu tavrı gösteremedi. Şimdi bu haberi günlerce evire çevire dillerine dolayan, CHP ve YARSAV çıkıp özür dileyecek mi?

KILIÇDAROĞLU'NA MAVİ MARMARA TEPKİSİ

CHP Genel Başkanı sonra İngiltere'ye gidip İsrail'e mesaj verdi. "Biz olsak Mavi Marmara gemisi kalkmazdı. İsrail’le ilişkilerin bozulmasına izin vermezdik." dedi.

Bunu da Mavi Marmara şehitlerine, mazlum Filistin, Gazze halkına çok ağır bir haksızlık olarak gördüğümüzü ifade ediyoruz. Bunu CHP’ye gönül vermiş kardeşlerime özellikle hatırlatmak istiyorum; Lütfen başlarını iki ellerinin arasına alsınlar, CHP’ye gönül vermiş olabilirler, bu milletin onlar da birer evladıdır; Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu hareketi aslında bu millete sahip çıkmak değildir. Sayın Kılıçdaroğlu siz korsanlığa göz yumabilirsiniz, siz Gazze karşısında susabilirsiniz, siz ilişkiler bozulmasın diye çıtınızı çıkarmayabilirsiniz.  Ama biz haksızlık karşısında haykırmaya, kendi vatandaşımızın hakkını, hukukunu korumaya, kendi vatandaşlarımızla birlikte dünyanın her yerinde mazlumlara yardım elimizi uzatmaya devam edeceğiz…

YORUM EKLE

banner300