banner292
banner298

CHP Sakarya’da Büyük Çatlak! İddialar Oldukça Sert

CHP Sakarya İl Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet Metin Çavdar İstifa Ederken Oldukça Büyük İddialar Bulundu.

CHP Sakarya’da Büyük Çatlak! İddialar Oldukça Sert

CHP Sakarya İl Yönetim Kurulu Basın,Yayın ve Halkla İlişikiler sorumlusu olan Hikmet Metin Çavdar partideki görevinden istifa ettiğini ve neden istifa ettiğini madde madde yayınlayarak bazı iddialarda bulundu.

Sakarya’daki tüm basın kuruluşlarına servis edilen mailde CHP Sakarya İl Yönetim Kurulu Basın,Yayın ve Halkla İlişikiler sorumlusu olan Hikmet Metin Çavdar parti içerisinde yaşandığını iddia ettiği ve gündemde oldukça yer edinecek bazı iddialarda bulundu.

Çavdar’ın açıklamlarında en çok dikkat çeken yer ise “ Oğlum yaşında olan il başkanımız ellerini arkaya bağlamış, gözlüklerini çıkarmış benim ona vurmamı beklemiştir. Erdoğan Isır, Sakarya siyasi tarihinde de zikzaklar yaşamış biridir bun tüm parti üyeleri bilir.” maddeleri oldu.

Şimdi merakla CHP Sakarya İl Teşkilatı'ndan yapılacak olan açıklama bekleniyor.

İşte o basın açıklaması:

Seçimlere 10 gün önce ilk olarak yönetimdeki görevim olan basın yayın halkla ilişikler görevinden istifa etmiştim.

Seçimlere 3 gün önce yapılan yönetim kurulu toplantısında İl Başkanı Erdoğan  Isır’la yapılan bir tartışma sonunda arkadaşlarımın isteği üzerine istifa ettim.

CHP Kabile partisi değildir. Yönetim 20 kişiden oluşur. 1-2 kişiyle ile yönetilmez.

Karar defteri yönetimlerin namusudur. Yönetim kurulu üyeleri alınan kararları okumadan da imza atabilirler. Bu konuda Güven esastır.

Sonradan yöneticilerin bilgi dışında karar defterine ilaveler yapılamaz. Bu parti sucudur. Maalesef bu yönetim zamanında yapıldı. Bu da suçtur...

CHP Tüzük ve yönetimlere bağlı hizmet eden bir kuruluştur.

Tüzük ve yönetmelikte İl yönetimlerinde danışman adı altında bir kadro yoktur.

Yönetimine güven duymayan başkan danışman adı altında kendine jurnalci birini yanında gezdiremez. Kaldı ki yanında dolaştırdığı çantacı kişi yasal olmayan, yolsuz ilişkiler içine giren bayanlara karşı zaafı olan biridir. İl başkanı Erdoğan Isır ile bu konuyu birkaç geç konuşmuş ve kendisi de bunu bilmektedir.

Sonuç olarak tüm bunları seçim sonu yönetimde konuşmak isterken, oğlum yaşında olan il başkanımız ellerini arkaya bağlamış, gözlüklerini çıkarmış benim ona vurmamı beklemiştir.

Daha kolay yoldan ihraç edilmem için... Bu da olmayınca arkamdan tutanak tutmuş beni bu şekilde susturmak istemiştir…

Siyaset ilkelerle prensiplerle belli değerlerle yapılan, yapılması gereken bir iştir. Ahlakı, ilkesi olmayan siyasetin kimseye faydası yoktur…

Tacizi normalleştirenleri, hoş görenleri, tecavüz yapanı koruyanları, yanında dolaştıranları lanetliyor ve kınıyorum..

Bu kişiler adam diye her ortamda itibar görmeye devam ediyor. Siyaset Hata Kabul Etmez. Siyasetçi Konuşmasını Düşünerek Yapmak Zorundadır. Siyasetin şöyle bir karakteri vardır; insan ömür boyu biriktirir, bir cümleyle bitirebilir.

Onun için siyasette yanılma olmaz. Siyaset hata kabul etmez. Siyasetçi düşünerek konuşmak ve yapacağı işi düşünerek yapmak zorundadır..

Erdoğan Isır, Sakarya siyasi tarihinde de zikzaklar yaşamış biridir bun tüm parti üyeleri bilir.

Yanlışları görüp üç maymunu oynamak değildir siyaset ve yöneticilik. Erk gider, makam gider, zaman geçer, siyaset biter, iş işten geçer. Bunların hepsinden önce üç maymunu oynayanlar kaçar gider.

Saygılarımla.
Hikmet Metin Çavdar

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2018, 20:39
YORUM EKLE