banner303

AK Parti Pamukova Aday Adayları Ankara'da Buluştu Ancak!

Pamukova Ak Parti aday adayları hafta sonu Ankara’da Genel Merkeze son bir hamle yapıp bakın hangi mesajı verdiler.

AK Parti Pamukova Aday Adayları Ankara'da Buluştu Ancak!

Geçtiğimiz hafta sonu Pamukova Ak Parti İlçe Teşkilatında, İlçe Başkan Vekili Burak Çelik başkanlığında toplanan Ak Parti Belediye Başkan Adayları Fatih Akın, Hikmet Ferudun Turan, Gürsel Işık, Mustafa Nar, İrfan Metin ve Ali İhsan Bilaloğlu birlik beraberlik mesajı vererek, içlerinden genel merkez tarafından gösterilecek aday’a destek vereceklerini açıklamışlardı.

Bu açıklamanın ardından Ankara yoluna düşen İlçe Başkan Vekili Burak Çelik, aday adayları Fatih Akın, Hikmet Ferudun Turan, Mustafa Nar, İrfan Metin ve Ali İhsan Bilaloğlu Ak Parti Genel Merkezine gittiler.

Genel Merkezde, Genel Başkan Yardımcısı  Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz ile görüşen aday adayları, aldıkları kararı bildirdiler. Mevcut Belediye Başkanı Cevat Keser dışında, içlerinden gösterilecek aday’a destek vereceklerini, bu adayla yerel seçimlerde yüzde 70’in üzerinde oy alacakları garantisini verdikleri ifade ediliyor.

Ancak Genel Merkezin bu konuda temkinli olduğu seçimi kazanabilecek bir aday belirlemek istediği ifade ediliyor. Ayrıca Ak Parti Genel Merkezinde yapılan değerlendirmede mevcut başkan Cevat Keser’in bir adım önde olduğu ancak, eski İlçe başkanı Fatih Akın’ın genel merkeze milletvekilleri ve partililer ile baskı yaptığı iddia ediliyor.

Ak Parti Belediye başkan aday adaylarının son anda yaptığı bu hamle bakalım İlçe belediye başkanın açıklanmasına nasıl bir etki yapacak, bu sorunun cevabı önümüzdeki günlerde belli olacak.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

YORUM EKLE