banner292
banner298

Pis Koku Pamukova'yı Yine Rehin Aldı! Kapınız mı Arızalı!

Pamukova’da bulunan Özel Katı Atık İşleme Tesisinden yine o iğrenç koku yayıldı.

Pis Koku Pamukova'yı Yine Rehin Aldı! Kapınız mı Arızalı!

Bu Akşam Yine Kokuyoruz!

Pamukova’da kurulduktan belli bir süre sonra üretime geçen Özel Katı Atık İşleme Tesisinden yayılan koku Pamukova halkını bezdirmiş durumda. Pamukova sık sık maruz kaldığı bu koku yine bu akşam saatlerinde kokmaya başladı ve gece yarısından sonra tüm Pamukova’da hissedilmeye başlandı.
Geçtiğimiz haftalarda Pamukova’da binlerce kişi sosyal medya üzerinden bir araya gelerek Alo 181 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hattı aranarak şikâyet edildi. Pamukova halkı fabrikanın kapanmasını değil sadece yayılan pis kokunun çözümünü istiyor ancak yılladır kalıcı olarak çözüm sunulmuş değil.

Sorun Tespit Edilmemiş!

Ancak vatandaşların yaptıkları şikâyetler sonrasında gelen cevap herkesi şaşkına çevirdi. Gönderilen mesajlarda “ Tesislerde denetimler devam etmekte olup 20-21.05.2018 tarihleri saat 22.00 ile 02.00 arasında tesiste yapılan denetim neticesinde herhangi bir olumsuzluk tespit edilmemiştir ” ibareleri vatandaşın çileden çıkmasına neden oldu.

Denetime Şimdi Gelsinler!

Bu akşam saatlerinde yayılan ve sahur saatlerinde etkisini giderek arttıran yoğun ve pis kokuyu duyan Pamukova halkı sosyal medya üzerinden denetimcilere seslenerek “ Şuan Pamukova’ya gelip ölçüm yapsınlar. Koku yokken gelip ölçüm yapmanın anlamı yok. Koku varken gelip ölçüm yapsınlar sorun var mı yok mu görecekler. Binlerce kişi yalan mı söylüyor? ” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Kapıları Yine Arıza mı Verdi?

Geçtiğimiz günlerde gösterilen tepki sonrasında oldukça düşündüren bir basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasında yayılan kokunun sebebinin kapı arızasından meydana geldiğini savunan firma yetkilileri PamukovaMeyda sitemiz tarafından sorulan 9 maddelik sorulara (sorular için tıklayın) cevap vermeyerek adeta sessizliğe büründüler. Çünkü yayılan bu koku ilk defa değil yıllardır var.

Vatandaşlar yine yayılan bu iğrenç ve pis koku sonrasında “ Fabrika kapıları ya bozuldu yada açık unuttular! Artık yeter!  ” diyerek tepkilerini yüksek sesle söylemeye başladılar.

Siyasiler Suskun!

Pamukova bu halde iken Pamukova'da bulunan hiçbir siyasi parti temsilcisi bu sorunun üzerine gitmemesi ise vatandaşların ayrı tepkisine neden oluyor.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2018, 01:06
YORUM EKLE