PİMDER
Alemlere Rahmet olarak gönderilen, Müslüman olan bizlerin anne-baba ve çocuklarımızdan daha kutsal saydığımız Efendimize, Nebimize, Resulümüze dil uzatılmasını asla ve asla kabul etmiyoruz.

Fransa’da geçtiğimiz yıllarda tüm uyarı ve tepkilere rağmen Sevgili peygamberimize hakaret içerikli karikatür ve yayınlarını devam ettiren Charlie Hebdo adlı provokatör derginin yayınları sonrasında yaşanan olaylar 12 kişinin hayatını kaybetmesine sebep olmuştur. İslam dinini ve Müslümanları terörle özdeşleştirmek için planlandığı çok açık olan bu olay ve provokasyonlar İslam’a leke sürmek isteyenlerin gerçek niyetini ele vermekten başka bir işe yaramayacaktır.
 
Saldırı sonrasında yükselen İslam karşıtı söylem ve eylemlerden cesaret alan, İslam’a saldırmayı basın özgürlüğü gibi sunan küstah dergi, çıkardığı ilk sayısında yine Peygamber Efendimizi çizerek kapağına taşımıştır. İslam'ın anlamı ‘barışı tesis etmek’, elçisinin görevi de ‘Alemlere Rahmet’ olmaktır. Hal böyleyken İslam'ı terör ile yan yana koyanları ve Rahmet Peygamberi Hz. Muhammed Mustafa’yı (s.a.v) dillerine dolayanları telin ediyoruz. Bu saldırlar, ne İslam’ı, ne insani ve ne de evrensel açıdan ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilemez. Kutsal değerlerimize yapılan bu saldırılar büyük bir saygısızlıktır ve Müslümanları ötekileştirme çabalarıdır.” İslam’a ve inançlarına hakaret edenler asla masum sayılamaz.

Onlarca insanın canına mal olan bu ahlaksız ve provokatif yayın ve karikatürler, halkının % 99’u Müslüman olan Türkiye’de de halkımızı kışkırtarak, küstahça, yayınlanmıştır. Charlie Hebdo adlı provokatör derginin özel sayısından 4 sayfayı yayınlayan başta Cumhuriyet gazetesini, Charlie Hebdo’yu saldırıya destek olan diğer basın-yayın organlarını, yazarları ve onlara destek olanları protesto ediyor, kınıyor, lanetliyoruz.

Alemlerin Efendisi, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (Sav) Müslümanlar için önemini ifade eden birkaç ayet ve hadisi sizlerle paylaşıyoruz:

Tevbe Süresi 128. ayet; “Andolsun size içinizden öyle bir Peygamber geldi ki gayet izzetli ve şereflidir. Sıkıntıya düşmeniz ona çok ağır gelir. Üstünüze titrer. Müminlere gayet merhametli ve şefkatlidir.”

Ali İmran Suresi 31. ayet; “Ey Resûlüm de ki; ey insanlar, eğer Allah'ı seviyorsanız, gelin bana uyun ki Allah’ta sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Allah Ğafûr'dur, Rahîm'dir! ”

Hadisi Şerifte; “Sizden birinize ben kendi nefsinden, annesinden, babasından, çocuklarından ve bütün insanlardan daha sevimli olmadığım müddetçe tam iman etmiş sayılmaz”Başka bir hadis-i şerifte ise Hz. Ömer (ra) Bir gün Peygamber (s.a.v)’a şöyle demiştir: “Ey Allah'ın Resulü; sen bana nefsim hariç her şeyden daha fazla sevimlisin.” Hz. Peygamber (s.a.v) ise ona; “Hayır ey Ömer! Nefsim elinde olan Allah'a yemin olsun ki; sen beni nefsinden daha fazla sevmedikçe gerçek iman etmiş olamazsınız” demiştir. Hz. Ömer (ra) da O’na “Vallahi şimdi sen bana nefsimden daha fazla sevimlisin” dediğinde Hz. Peygamber “Şimdi imanın kemale ermiştir Ey Ömer” demişti.”
PİMDER YÖNETİM KURULU

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
asdfgh 3 yıl önce

pimder'in yapmış olduğu bu güzel davranışı tüm dernek ve vakiflarimizin yapması dileğiyle . teşekkürler "pimder"

Avatar
köylü 3 yıl önce

hz. muhammed mustafa (sav) efendimize yapılan sadırıları kınıyoruz, zamanımızın ebu cehillerinin kimler olduğunu gösteren bu gelişmeleri ibretle izliyor, halkımızı islami hassasiyetle hareket edip ülkemizdeki islam düşmanlarını iyi tanımalarını diliyoruz.

Avatar
imam-hatipli 3 yıl önce

pimderi bu güzel hassasiyetinden dolayı kutluyorum ...

Avatar
Mustafa Yılmaz 3 yıl önce

hz peygambere dil uzatanlar dünyada da ukbada da kaybetmeye mahkumlar! hz. peygamberi insanlık rahmet peygamberi olarak anarken, insanlık insanlıktan mahrum olanları lanetle anacak ..