banner292
banner298

Pamukovalılara 8720'den Gelen Anket SMS'i Nedir ?

Pamukovalı vatandaşların büyük bölümüne Siyasal Araştırma B001 koduyla ve 8720 numarası tarafından bir mesaj gönderildi.

Pamukovalılara 8720'den Gelen Anket SMS'i Nedir ?

Pamukovalı vatandaşların büyük bölümüne Siyasal Araştırma B001 koduyla ve 8720 numarası tarafından bir mesaj gönderildi. Mesajda " Pamukova İlçe Belediye Başkanı'nı başarılı buluyormusunuz ?" şeklinde soru soruldu.

Öğleden sonra gelen ve büyük merak uyandıran mesaj da " Pamukova İlçe Belediye Başkanı'nı başarılı buluyormusunuz ? BU MESAJI SAAT 21.00’A KADAR ÜCRETSİZ CEVAPLAYARAK ANKETE KATILABİLİRSİNİZ. SİYASAL ARAŞTIRMA B001” ifadelerine yer aldı.

Gelinen süreçte, vatandaşlar bahse konu anketin kim veya hangi kurum tarafından yaptırıldığını merak ediyor.

SMS SAHTE OLABİLİR

PamukovaMeyda olarak yaptığımız araştırmalarda bu mesajın daha önce Bilecik, Kütahya, Sakarya, Sivas, Kars gibi birçok ilde hem milletvekilliği için hemde yakın zamanda yine belediye başkanları için atıldığını saptadık. Bazı resmi açıklamalarda bu mesajın ve yollayan şirketin partiler ile bir alakası olmadığını açıklayan haberlere ulaştık.

Muhtelemen bu yöntemlerle özel sms şirketlerinin para kazandıkları tahmin ediyoruz. Gerçek bir anket olduğunu düşünmüyoruz. Zira daha önce yapılan gerçek anketlerde sesli çağrı ile ve parti ismi verilerek yapılıyordu.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

YORUM EKLE

banner300