Ak Parti Pamukova Teşkilatı'ndan Engelliler Günü Mesajı

Ak Parti Pamukova Teşkilatı 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı.

Ak Parti Pamukova Teşkilatı'ndan Engelliler Günü Mesajı

Ak Parti Pamukova Teşkilatı 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı.

Ak Parti Pamukova İlçe Başkanı Fatih Akın, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesah yayınladı.

İlçe Başkanı Mesajında " Hepimiz Bir Engelli Adayı Olduğumuzu Unutmayalım!!! "

" Engellilik, yalnızca engellileri ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren toplumsal bir konu olduğunu " Engelli vatandaşlarımıza gösterilen ilgi ve destek sosyal devlet anlayışının ve çağdaşlık ölçülerinden biridir. Bu nedenle devletimizin engellilerle ilgili politikasının temelinde ’Bedensel ve zihinsel engelleri nedeniyle insanlar arasında ayrım yapılmasına izin verilmeyecektir.’ ilkesi yer almaktadır. Engelli vatandaşlarımızın problemlerinin çözümü de şahıslar ve kurumlar olarak hepimizi alakadar etmektedir. Engelli olmak kimsenin kendi tercihi değildir. Bizlerde engelli bir insan olabileceğimiz gibi ailemizden engelli insanların olabilmesi her zaman mümkündür. Engelli insanımızın toplumsal hayata uyumu, katılım sağlamaları ve hayat standartlarının yükseltilmesi çağdaş ve modern anlayışın gereğidir. Engelli insanlarımızın çalışma hayatı, eğitim, sağlık ve sosyal haklardan yeterince yararlanmaları, onların topluma kazandırılmaları, katılımcı ve üreten insanlar haline getirilmeleri hükümetimizin en önemli hedeflerinden biridir. Onların geleceğe güvenle bakabilmeleri ve üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeter duruma gelmeleri için kamu kurumları, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve tüm vatandaşlarımız işbirliği içinde olmalıdır.

Engellilerimizin, sosyal hukuk devleti anlayışı ile sorunlarını göz önüne alarak, tüketen değil, üreten ve bağımsız bireyler haline getirilmesi en büyük amacımızdır. Bu anlamda, devlet tarafından engelli vatandaşlarımıza pozitif ayrımcılık yapılmış, engelli istihdamında ciddi artışlar sağlanmıştır. Evde bakım hizmetlerinden binlerce vatandaşımızın faydalanması sağlanmıştır. Bizler, engelli vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Dünya Engelliler Haftası’nın engelli vatandaşlarımızın hayat standartlarının geliştirilmesine ve problemlerin asgari seviyeye indirilmesine katkı sağlamasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; engelleri birlikte, el ele vererek aşacağımıza olan inancımla, tüm vatandaşlarımızı sürdürülen çalışmaları desteklemeye çağırıyor, engelli vatandaşlarımızın Dünya Engelliler Haftası’nı kutluyorum." dedi.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

YORUM EKLE