SASKİ Ramazanda Suları Kesince Vatandaş İsyan Etti

SASKİ ‘nin Ramazan ayında Pamukova da su borcunu ödemeyen bir çok vatandaşın suyunu haber vermeden kestiği iddia edildi.

SASKİ Ramazanda Suları Kesince Vatandaş İsyan Etti

İddialara göre Pamukova da ramazan ayında haber vermeden tebligat yapmadığı öne sürülen SASKİ tarafından evlerinin suları kesilen vatandaşlar tepki gösterdi.

Vatandaşların iddialarına göre borçlarından dolayı SASKİ’nin haber verme gereği bile duymadan sularının kesildiğini söyleyerek “ Su faturalarımı yatırmayı çoğumuz unutuyoruz. Tamam burada hatalı olabiliriz. Ancak SASKİ’nin tarafımıza tebligat yapmadan. Gelip evimizin suyunu keserken zahmet edip zile basıp haber vermesi gerekmiyor mu? Adam babasının malı gibi benim mülküme haber vermeden giriyor, yine bana bilgi vermeden suyumu kesiyor ve gidiyor. Kişinin borcundan dolayı,bırakın; yaşaması için elzem olan suyunun kesilmesini,borcuna karşılık evinin satılması halinde kişi barınaksız kalacaksa,evi bile satılamıyorken,su nasıl kesilebilir? Bak elektriğini kesebilirler. İnsan elektriksiz de yaşar. Ya susuz?”  diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Suyu kesilen bir başka vatandaşta “ Sabah kalkıyoruz su akmıyor. Bakıyoruz saatimiz mühürlenmiş. Allah için insan bir zile basar bilgi verir. Unutmuş olabiliriz. İnsan bir tebligat yapar. Bilgi verir. SASKİ’nin bu keyfi tavrı artık son bulmalı. Birde 30 lira açma kapama ücreti veriyoruz. Suyumuzu keseceksen 3-5 gün önceden tebligat yap. Vatandaş ödemezse, gelip zile basar suyunu kesiyoruz de kes “ dedi.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

YORUM EKLE