Saadetli Pamukova Belediyesi Aracı Trafik Kurallarını Yok Saydı!

Saadet Partisi Pamukova Belediye Başkanlığına ait araç bu sabah trafik kurallarını yok saydı.

Saadetli Pamukova Belediyesi Aracı Trafik Kurallarını Yok Saydı!

Pamukova Belediyesinde makam aracı olarak da kullanılan 54 RE 002 plakalı araç dün İlçe Merkezinde ters yöne girip trafik kurallarını hiçe sayması görenlerini şaşkına çevirdi.

Pamukova İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amirliği ekipleri alınan karar gereği  İlçe merkezinde bir çok sokak ve caddelerde trafikte tek yön uygulamasına geçerken sürücüleri kurlarla uyulması konusunda sık sık uyarılarda bulunmuş, hatta tek yön uygulamasına geçilen sokaklara uyarıcı pankart asmıştı.

İlçe de trafik güvenliği için Emniyet Müdürlüğü ekipleri bu çalışmaları yaparken, Pazar günü (Dün sabah Saat 08.15 sıralarında Pamukova Dörtyol mevkinde Pamukova Belediyesine ait makam aracı olarak da kullanılan 54 RE 002 plakalı aracın ters şeride girip ilerlemesi dikkat çekti.

Pamukova İlçesinin Mekece istikametinden taşıtların girişi için ayrılan Fatih Caddesindeki yola ters yönden giren, trafik kurallarını hiçe  sayan Belediye’ye ait makam aracı kazaya adeta davetiye çıkardı. Pamukova Belediyesine ait makam aracını ters şeritte görenler, araç ters yönde ilerlerlerken cep telefonu ile fotoğrafını çektiler.

Fotoğrafı Belediye Başkanı Güven Övün’e gönderen, resmi aracın ters yöne girip trafiği tehlikeye soktuğunu, sabah saatlerinde acil bir iş nedeni ile mi görevlendirip görevlendirilmediğini sordular.

Övün, "Personel hafta sonu da Pamukova için çalışıyor.. Kural ihlali yapanı uyardık"

Belediye Başkanı Övün, makam aracının kendisi tarafından Pamukova’nın tanıtımı için gelen ekiple ilgilenmesi için görevlendirildiğini. Personelin hafta sonu demeden Pamukova için çalıştığını ifade ederek, trafik ihlalli yapan aracın şoförüne gerekli uyarının yapıldığını söyledi. Pamukova Dört Yol mevkii Pamukova İlçe Emniyet Müdürlüğüne ait MOBESA kameralar ile 24 saat izleniyor ve trafik ihlali yapan araçlara ceza işlem uygulanıyor.

Trafik Cezası Kesilecek mi?

Araç içerisinde sadece şoförün olduğu, Belediye başkanının yer almadığı gözlenirken yapılan trafik ihlalinin ceza verilip verilmeyeceği büyük merak konusu oldu. İhlalin yapıldığı yerde Pamukova ilçe trafik emniyet müdürlüğüne ait mobese kameraları yer almakta ve bu şekilde ihlal yapan araçlara ceza kesilmekte.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

YORUM EKLE