Saadet Partili Pamukova Belediyesinde Tartışılacak Fotoğtaf!

Pamukova Belediye Meclis Üyesi Muhittin Akın'ın damadı olan Belediye Garaj Amiri Mehmet Dal'ın görevi başında ayaklarını masaya atıp personele görev vermesi gündeme bomba gibi düştü.

Saadet Partili Pamukova Belediyesinde Tartışılacak Fotoğtaf!

Sakarya Halk Gazetesi'nde bugün Hüseyin Cumalı imzasıyla yayınlanan haberde belediye garajında çekilen  Pamukova Saadet Partisi Meclis üyesi Muhittin Akın'ın damadının garajda masaya ayaklarını uzatıp personele görev verirken çekilmiş fotoğrafları yayınlandı.

Haberde 31 Mart Yerel Seçimleri ile birlikte Saadet Partisi'nden Pamukova Belediye Başkanı seçilen İbrahim Güven Övün'ün, Saadet Partisi Pamukova Meclis Üyesi Muhittin Akın'ın damadı olan Mehmet Dal'ı da seçim sonrasında belediye kadrosuna dahil ettiğini belirtilerek şu ifadeler kullanıldı:

'31 Mart Yerel Seçimleri öncesi ilçeyi karış karış gezen Başkan İbrahim Güven Övün 'halkımız eğer bize bu seçimde teveccüh gösterirse mütevazi bir şekilde ilçemiz için 7/24 çok çalışacağız. Çok çalışıp ilçemizi hak ettiği noktaya getiriceğiz" sözlerinin tam tersine ortaya çıkan bu görüntüler, " Daha göreve geleli 3 ay oldu. Böyle mi mütevazi olacaksınız! Böyle mi çok çalışıyorsunuz! Böyle mi ilçeyi çok ama çok iyi yerlere taşıyacaksınız" sorularını gündeme getirdi.

Akın kimdir!

Günümüzde Saadet Partisi'nden Pamukova Belediyesi Meclis Üyesi olan Muhittin Akın, bir zamanlar AK Parti eski Pamukova İlçe Başkanıydı. Devletin masasına ayak uzatan ve personele bu şekilde görev veren Garaj Amiri Mehmet Dal'ın kayınpederi.

GÜVEN ÖVÜN 'KABUL EDİLEMEZ'

Pamukova Belediye Başkanı İbrahim Güven yayınlanan fotoğraflarla ilgili  konuştu. Güven fotoğrafların kabul edilir olmadığını belirterek 'Fotoğrafların kabul edilir yanı yok.  Biz gerekli uyarıyı yaptık. Tekrarı halinde gerekende yapılacaktır. Fotoğraflar bizi zor durumda bırakmak için gizlice çekilip servis edilmiş' dedi.

Övün'ün bu açıklaması öncesi İlçede Sakaryahalk gazetesinin belediye tarafından toplatıldığı iddia edildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bir Dost
Bir Dost - 4 ay Önce

Sayın Başkan. Siz yıllardır süre gelen bir tabuyu yıktınız. Ve belediye başkanı oldunuz. İnsanlar size güvendi ve inandı. Vaatlerinizi dinledi saydı duydu. Ancak bazı siyasetçilerin yanardöner oyunlarına kurban gitmeyiniz. Adamsendecilik yapmayınız. Henüz psikolojik olgunluğunu tamamlamamış görev bilinci oturmamış insanları tepeden indirirseniz böyle haberlerle daha çok karşılaşırsınız.

yorum
yorum - 4 ay Önce

bu vatandaşı görevden almaz uyarı ile yetinirse eski düzen devam ediyor demektir

Hasan Paşa
Hasan Paşa - 4 ay Önce

Edep ya Huu,,, YAzıklar olsun.