Pamukovalılar 15 Temmuzda Demokrasi Meydanında Bir Araya Geldi

15 Temmuz Hain Darbe Girişiminim 3’üncü yıl dönümünde yüzlerce Pamukovalı Demokrasi Meydanında bir araya geldi..

Pamukovalılar 15 Temmuzda Demokrasi Meydanında Bir Araya Geldi

15 Temmuz 2016 gecesinin yıldönümünde binlerce kişi Pamukova Demokrasi Meydanı'nda o gecenin şehit ve gazilerini anmak üzere buluştu.

Pamukova'da sabah saatlerinde şehit kabirlerinin ziyaret edilip Kuran-I kerim okunması ile başlayan etkinlikler Öğle namazxı öncesi Mevlid-I Şerif okunması ve 15 Temmuz Millşi İrade Derneği tarfından pilav ikramı verilmesi ile başlayan etkinlikler ve saat 21.00'da Kasymakamlık önünden yapılan yürüyüşün ardından Pamukovalılar demokrasi meydanında bir araya geldi.

Demokrasi Meydanındaki program Saygı duruşu ve İstiklal marşıyla devam etti. Kur'an-i kerim tilaveti ve duların yapıulşdığı programda vatandaşlar bayraklarını bir an olsun indirmediler.

Demokrasi Meydanında düzenlenen geceye Pamukova Kaymakamı Recai Karal, Garnizon Komutanı Oktay Eren, Belediye Başkanı Güven Övün,  Cumhuriyet Savcısı Ömer Faruk  Tosun, Ak Parti İlçe Başkanı Burak Çelik,  İlçe Müftüsü Celil Şimşek, 15 Temmuz  Milli İrade Derneği Pamukova Şube Başkanı Hikmet Ferudun Turan, Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Örgütü temsilcileri, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Düzenlenen programın ardından vatandaşlara pilav ikramı yapılması ve Saat: 00.13 te tüm camilerde sala okunması ile son buldu.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

YORUM EKLE