Pamukovalı Öğrenciler Polisler İçin Kısa Film Çektiler

Pamukova Ertuğrul Gazi Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri, Polis Haftası kapsamında duyarlılık oluşturmak, şehit ve gazi polisleri anmak için işaret diliyle kısa film çektiler.

Pamukovalı Öğrenciler Polisler İçin Kısa Film Çektiler

Polis haftasında, şehit ve gazi olan polis ağabeylerini hatırlamak, toplumda duyarlılık oluşturmak amacıyla Pamukova Ertuğrul Gazi Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri işaret dili ile  kısa film çektiler.

Okulun konferans salonunda kendi oluşturdukları stüdyoda Türk bayrağı tişörtü giyerek kamera karşısına geçen öğretmen ve öğrenciler, işaret diliyle şiiri seslendirdi. Çektikleri videoya 15 Temmuz darbe girişimi ve terör saldırılarında şehit olan polisler ile yaptıkları fedakarlıklarla ön plana çıkan güvenlik güçlerinin fotoğraflarını koyan öğrenciler, videonun internette yayılarak herkese ulaşmasını amaçlıyorlar.

"Polislerimiz, bizim her şeyimizdir"

Türkçe öğretmeni Elif Alp, 174. yıl dönümünü kutlayan Türk Polis Teşkilatının önemini vatandaşlara anlatmak amacıyla klip çekmeye karar verdiklerini söyledi.

Şehrin güvenliğini sağlayan polislere çok şey borçlu olduklarını vurgulayan Alp, "Polis demek, devlet demektir, polis demek, her şey demektir. Başta şehit ve gazi olan polislerimiz adına yaptığımız bu videoyu tüm teşkilatımıza armağan ediyoruz. Polislerimiz, bizim her şeyimizdir. Herkesin anlaması için öğrencilerimiz videoyu işaret diliyle çekti. Kelimeleri kendi çabalarıyla öğrendiler. Çok emek verdiler, inşallah polis teşkilatımız da beğenir." ifadelerini kullandı.

Pamukova Ertuğrul Gazi Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri çektikleri videoyu Pamukova İlçe Emniyet Müdürü Bülent Aral'a armağan ettiler.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

YORUM EKLE