banner292
banner298

Pamukova'dan Kar Manzaraları

Pamukova da yoğun kar yağışı devam ediyor. Bir çok köy yolu kapandı. Karın tadını çıkarmak isteyenler sokaklardaydı

Pamukova'dan Kar Manzaraları
HABERİN GALERİSİ
Pamukova'da Kar Yağdı

Pamukova'da Kar Yağdı

Pamukova da salı günü akşam saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini giderek artırıyor. İlçe merkezinde kar kalınlığı 10 cm ulaşırken yüksek kesimlerde ise 1 metreye ulaştığı bildirildi.

Yoğun kar yağışı ve tipi nedeni ile 11 köy yolu ulaşıma kapandı. Kapalı köy yollarının açılabilmesi için İl Özel İdaresine ait grayder ve iş makineları kapalı köy yollarını açabilmek için çalışmlarına aralıksız devam ediyor.

Pamukova Kaymakamı Tuncay Dursun kapalı köy yollarının açılması için grayder ve iş makinalarının çalışmalarına devam ettiğini söyleyerek  " 11 Köy yolu ulaşıma kapandı. Bir kısım köylerin yolları açılmasına rağmen yoğun karyağışı ve tipi nedeni ile tekrar kapandı. Köy yollarının ulaşıma açılması için çalışmalar aralıksız devam ediyor. İlçe merkezinde okulların şu an için tatil edilmesini gerektirecek bir durum yok. Ama taşımalı olarak öğretim gören öğrencilerimizin durumu ise bu sabah yol durumuna göre belirlenecek. Gerkli her türlü tedbiri aldık " dedi.

Pamukova İlçe merkezinde de yoğun şekilde devam eden kar yağışı şiddetini dün akşam saatlerinde artırdı. Kar'ın yağmasına en çok sevinen de çocuklar oldu. Kar topu oynayıp kardan adam yapan çocuklar karın tadını çıkardılar.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

YORUM EKLE

banner300