Pamukova'da 3 Noktada Yaya Güvenliği Nöbeti Tutuldu

Pamukova da İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan "Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz" kampanyası kapsamında Polis, jandarma, zabıta ve öğrenciler tarafından 3 farklı nokta da nöbet tutuldu.

Pamukova'da 3 Noktada Yaya Güvenliği Nöbeti Tutuldu

İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte yayalara dikkat çekmek için ülke genelinde eş zamanlı 'Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz' kampanyası başlatıldı.

Bu kapsamda bir gün süreyle 2'şer saat yaya nöbeti tutularak trafikte yaya önceliğine dikkat çekildi. Pamukova'da 3 ayrı noktada, Polis, Jandarma ve Zabıta 20 persone ile 'Yaya geçidi nöbeti' farkındalık etkinliği gerçekleştirildi. Trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla başlatılan kampanyada
Polis, Jandarma, Zabıta öğrenciler ve  saat 13.00'dan itibaren nöbet tutmaya başladı.

Pamukova 75.Yıl Okulu Ankara Caddesi, Fatmahanım Okulu, Elbirlik okulunda öğrenciler ve etkiliğe katılanlar, sürücülerin trafikte daha dikkatli olmaları, yayalara öncelik vermeleri konusunda uyarıp broşür dağıttı. Kampanyaya öğrenciler ellerinde "Yol ver, yaya tutunsun hayata", "Yaya geçidinde dur, insan kaybını durdur!", "Yaşamak herkesin hakkı, önemlidir yayaları hayatı ", " Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz " pankartlarıyla destek verdi.

Öğrencilerin nöbet tuttuğu noktalara gelen Kaymakam Recai Karal, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Aral, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Alpaydın, Jandarma Karakol Komutanı Muharrem Tekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Demir, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri 'Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz' kampanyasına destek verdiler.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

YORUM EKLE