Pamukova'da İş Makinesinin Altından Ağır Yaralı Kurtuldu

Pamukova'da bir taş ocağında rampadan kayarak ters dönen iş makinesinin altında kalan operatör 1,5 saat süren çalışmanın ardından ağır yaralı olarak kurtarıldı.

Pamukova'da İş Makinesinin Altından Ağır Yaralı Kurtuldu

Pamukova'ya bağlı  Karapınar Mahallesinde bulunan bir taş ocağında saat 15.00 sularında yaşanan olayda, iddiaya göre operatör Samet A. (29) iş makinesininin hakimiyetini kaybetti. Geri geri gelen iş makinesi takla atarak ters döndü. Operatör Samet A., ters dönen iş makinesinin altında kalarak sıkıştı. Diğer işçilerin haber vermesiyle olay yerine Jandarma, 112 Acil Sağlık Ambulansı ve Sakarya Büyükşehir İtfaiyesi Pamukova Grup Amirliği kaza kırım ekipleri geldi.

Operatör Samet A. iş makinesinin altından çıkartılamayınca vinç çağrıldı. Samet A., Jandarma'nın çağırmasıyla Adapazarı'ndan gelen vinç ve diğer iş makinelerinin yardımıyla kaldırılan iş makinesinin altından 1,5 saat sonra ağır yaralı olarak kurtarıldı.

Samet A., 112 Acil Sağlık Ambulansıyla önce Geyve Devlet Hastanesi'ne sonra Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) merkez kampüsüne kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kurtarma operasyonu sırasında Samet A.ya ilk müdahale iş makinesinin altında yapılırken, taş ocağındaki diğer işçiler büyük korku yaşadı.

İŞ MAKİNESI OPERATÖRÜ UZUN UĞRAŞLAR SONUNDA BÖYLE KURTARILDI:

kyRH0H.jpg
kyRaKU.jpg
kyRYLo.jpg
kyRToj.jpg
kyR538.jpg
kyRNxA.jpg
kyROD1.jpg
kyRcQf.jpg
kyRjbI.jpg
kyRggG.jpg

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

YORUM EKLE