Pamukova'da Bu Sokaklar Trafik Tek Yön Oldu

Pamukova Yenice Mahallesi Fevzi Çevik Sokak, Elperek Mahallesinde iki sokak’ta tek yön uygulaması başladı.

Pamukova'da Bu Sokaklar Trafik Tek Yön Oldu

Pamukova İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amirliği ekipleri, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezinin (UKOME) aldığı karar ile, Pamukova Yenice Mahallesi Fevzi Çevik Sokak, Elperek Mahallesi Kılıç Arslan Sokak ve Alpaslan Sokak’ta  araçlar için tek yön olduğunu duyurdu.

Atatürk Bulvarından Gökoğlu Yapı Market’in bulunduğu sokağa giriş yok..

Büyükşehir Belediyesi UKOME’ce alınan karar gereği ,Atatürk Bulvarından Yenice Mahallesi Fevzi Çevik Caddesine (Gökoğlu Yapı Marketin bulunduğu sokağa) giriş araç trafiğine kapatıldı.Fevzi Çevik Sokağa araç giriş sadece Prof.Dr. Ali Yener Sokak ile Müftüzade sokaktan(Çini Tarımın olduğu sokaktan) yapılabilecek.

Tarım Kredi Kooperatifinin bulunduğu sokak da tek yön oldu..

Ayrıca Elperek Mahallesi Alparslan Sokak (Tarım Kredi Kooperatifi ve Şok Mağazasının bulunduğu sokak) ile Kılıç Arslan Sokak (75.Yıl okulunun arkası, Milli Eğitim Müdürlüğünün yanı)  araç trafiği için tek yön oldu. Buna göre sürücüler Tarım Kredi Kooperatifi yanından Şok mağazası istikametine Ankara Caddesine çıkış yapabilecek ancak Ankara Caddesinden (Şok Mağazasının yanından)  Tarım Kredi Kooperatifi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü istikametine çıkış yapamayacak.

75. Yıl Okulu arkasındaki sokak’ta tek yön..

Kılıç Arslan Sokak’ta ise Ankara Caddesinden ( İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yanından) Sokağa giriş yapabilecek ancak, Türkocağı Caddesinden ( 75. Yıl Okulu arkasından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü istikametine) giriş yapamayacak.

Emniyet Müdürlüğü ekipleri sürücüleri uyardı..

İlçe Emniyet Müdürü Yetkilileri şehir içinde trafik akışının daha güvenli ve sağlıklı akabilmesi için sürücülerin alınan kararlara trafik işaret  ve levhalarına uyması konusunda uyarıda bulunurken, şehir içinde trafik işaret ve levhaları ile alınan kararlara uymayan sürücüler hakkında cezai işlem uygulanacağını duyurdular.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

YORUM EKLE