Pamukova'da Açılacak Olan Taş Ocağına Karşı Bakana Dosya Verildi

Pamukova Ak Parti İlçe Başkanı Burak Çelik Sakarya da bir dizi ziyaretlerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a İlçede taş ocağı istemediklerini belirten bir dosya sundu.

Pamukova'da Açılacak Olan Taş Ocağına Karşı Bakana Dosya Verildi

Sakarya da Valiliği ziyaret edip, selin vurduğu bölgelerde incelmelerde bulunan, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Ak Parti İl Başkanlığını ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a, Pamukova Ak Parti İlçe Başkanı Burak Çelik, İlçede Ağaçcılar Mahallesi Kısık Kaya mevkiinde kurulması planlanan taş ocağını istemediklerini belirten bir dosya sundu.

Bakanın Ak Parti İl Başkanlığını ziyareti sonrası dosyayı verdi..

Bakan Kurum’un Ak Parti İl Başkanlığını ziyareti sonrası, Pamukova Ak Parti İlçe Başkanı Burak Çelik, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve Ak Parti İl Başkanı Yunus Tevel ile birlikte İlçe de açılması planlanan taş ocağını istemediklerini içeren dosyayı sundu.

Çelik, Pamukovalıların taş ocağına tepkili olduklarını, İlçenin tarım bölgesi olduğunu  ifade etti..

Ak Parti İlçe Başkanı Çelik,  Çevre İl Müdürlüğünün ÇED’e gerek yoktur kararını, muhtarların taş ocağı istemediklerine dair dilekçelerini, taş ocağının tarım arazilerine yakınlığını içeren harita ve daha önce aynı bölgede açılmak istenen ancak Bölge İdare Mahkemesinin kararı ile iptal edilen yazının bulunduğu dosyayı  Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum’a verdi. Çelik, Pamukova’nın tarım bölgesi olduğunu, üçüncü bir taş ocağının açılmasını istemediklerini, Pamukovalı vatandaşların bu konuda çok duyarlı ve tepkili olduklarını dile getirerek, taş ocağının faaliyete geçmemesi için gereğinin yapılmasını istedi.

Bakan Kurum ise dosyayı inceleyip konuyla ilgileneceğini ifade ettikten sonra Sakarya dan ayrıldı.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

YORUM EKLE