Pamukova'da 23 Nisan Çocuk Bayramı'nın 99. Yılı Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99. Yılı bugün Pamukova'da düzenlenen tören ile kutlandı.

Pamukova'da 23 Nisan Çocuk Bayramı'nın 99. Yılı Kutlandı

TÜRKİYE Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde 23 Nisan 1920 tarihinde açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) 1’inci yılında çocuklara armağan edilen ‘Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’, yurt genelinde büyük bir coşku içinde kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99. Yılı bugün Pamukova'da düzenlenen tören ile kutlandı. Kutlamalar saat 09.00 da 15 Temmuz Demokrasi Meydanında Atatürk Anıtı önünde Pamukova İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Demir'in çelenk koyması ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından saat 10.00'da devam etti.

Devam eden tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Pamukova Kaymakamı Recai Karal, Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün, Garnizon Komutanı Oktay Eren'in öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutlamasıyla devam etti. Düzenlenen törene Pamukova Kaymakamı Recai Karal, Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün, Garnizon Komutanı Oktay Eren, Cumhuriyet Savcısı Ömer Faruk Tosun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Demir, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Aral, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Daha sonra Pamukova Milli Eğitim Müdürü Aziz Demir'in günün anlam ve nemini belirten konuşmasını yaptı. Öğrenciler de sırasıyla şiirler, yazılar okudu ve ilköğretim ve ortaokul öğrencilerinin hazırladığı bir birinden renkli ve güzel gösteriler sergilendi.

Gösterilerin ardından 23 Nisan nedeniyle yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin isimleri okundu ve ödülleri verildi. Tören geçişi ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99. Yılı kutlamaları sona erdi.
 

TÜM RESİMLER İÇİN TIKLAYIN!
 

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

YORUM EKLE