Pamukova Belediyesi Yeni Bir Proje Hazırlıyor

Pamukova Belediye Başkanı Cevat KESER uzunca zamandır hayalini kurduğu bir büyük projeyi daha hayata geçirecek.

Pamukova Belediyesi Yeni Bir Proje Hazırlıyor

Pamukova’nın Sakarya nehri kenarında bulunan Çardak ve Cihadiye mahallesinde yapımına başlanan Baraj (HES) projesi ile birlikte Pamukova Belediye Başkanı Cevat KESER uzunca zamandır hayalini kurduğu bir büyük projeyi daha hayata geçirecek.

Başkan KESER, HES Projesi ile birlikte Çardak ve Cihadiye Mahallesi arasında oluşacak gölet çevresinde yaklaşık 100 dönümlük (100 bin metrekare) alan üzerinde Rekreasyon çalışması başlatacak.

Proje kapsamında geniş yürüyüş yolları, mesire ve piknik alanları, oyun bahçesi, çocuk bahçesi, oturma grupları, kamelyalar, dinlenme yerleri, sportif alanlar, balık tutma yerleri, çay bahçesi, kafeterya, bisiklet yolları, yetişkinler için egzersiz alanları, otopark, ve geniş peyzaj alanları yer alacak. Ayrıca gölet üzerinde deniz bisikleti ve kayıklarla gezinti yapılabilecek. Başkan KESER proje alanında incelemeler yaparak baraj göletinin hangi alanları kapsayacağına dair geniş bir bilgi alarak beraberinde incelemelere katılan Pamukova Belediyesi teknik kadrosu ile birlikte Pamukova Belediyesince yapılacak olan Rekreasyon çalışmasının sınırlarını belirledi.

100 Dönüm Alanda Yapılacak

Burada bir açıklama yapan KESER ;  “Sakarya nehri üzerinde Baraj (HES) projesi gerçekleştirilecek. Bizde uzunca zamandır üzerinde çalıştığımız Sakarya Nehri Çardak-Cihadiye Mahalleri Rekreasyon projemizi,  baraj göleti (HES) çevresinde hayata geçireceğiz. Bu güne dek sayısız parka bahçe , sosyal tesis, mesire ve piknik alanı inşa ettik. Amacımız kişi başına düşen yeşil alan oranını kat be kat yukarı çekmektir. İlçemiz planlı bir şekilde gelişen ve nüfus olarakta yine planlı olarak büyüyen bir ilçedir. Bizler yaptığımız her projeyi bizden sonraki kuşakların ihtiyaçlarına cevap verebilecek tarzda hazırlıyoruz.

Çardak-Cihadiye mahallesi Sakarya nehri kenarına yapacağımız rekreasyon çalışmasına da bu gözle bakıyor ve toplamda 100 dönümlük (100 bin metrekarelik) bir alan üzerinde projemizi geliştiriyoruz. Farkındalık oluşturacağını düşündüğümüz bu projemiz tamamlandığı zaman başta ilçemiz insanı olmak üzere çevre il ve ilçelerden gelen vatandaşlarımız her türlü etkinlik ve aktivitelerini yapabilecekleri yeni bir sosyal tesise daha kavuşmuş olacaklar. Bu vesileyle bu büyük projemizin İlçemize, köylerimize ve bölge halkımıza  şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

YORUM EKLE
YORUMLAR
MAAŞALLAH
MAAŞALLAH - 13 ay Önce

MAAŞALLAH BELEDİYE BAŞKANIMIZ ÇAL I ŞIYOR.