Pamukova Bayırakçaşehir ve Bakacak'a Su Deposu

SASKİ Planlama ve Yatırım Dairesi Başkanı Mustafa Fırat, şehrin muhtelif bölgelerinde inşa edilecek 3 içmesuyu deposunun ihalelerin tamamlandığı bilgisini verdi.

Pamukova Bayırakçaşehir ve Bakacak'a Su Deposu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Planlama ve Yatırım Dairesi Başkanı Mustafa Fırat, şehrin muhtelif bölgelerinde inşa edilecek 4 adet içmesuyu deposu için gerçekleştirilen ihalelerin üçünün tamamlandığını açıkladı.

Pamukova'da 2 Depo Yapılacak

Şehirde içmesuyu depolama kapasitesini her geçen gün daha da arttırdıklarını, ihtiyaçları karşılamayan depoları yenilediklerini söyleyen Fırat, “Depoların eski ve yetersiz olduğu, yeni depolara ihtiyaç duyulan bölgeler için çalışmalarımız sürüyor. Bu kapsamda Pamukova’nın Bayırakçaşehir ve Bakacak Mahalleleri ile Akyazı’nın Haydarlar Mahallesi’ne inşa edeceğimiz 50 metreküplük depoların ihaleleri tamamlandı. Haydarlar deposunda temel kazısı yapılarak inşa çalışmaları başladı. Kısa süre içerisinde diğer depolarda da çalışmalar başlayacak. Geyve’nin Kızılkaya Mahallesi’nde inşa edeceğimiz 200 metreküplük depo için ise tekrar ihaleye çıkacağız” diye konuştu.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

YORUM EKLE