banner303

Pamukova Ayva Festivali Tüm Güzelliği İle Devam Ediyor

Bu sene 3. düzenlenen Pamukova Ayva Festivali tüm hızıyla devam ediyor.

Pamukova Ayva Festivali Tüm Güzelliği İle Devam Ediyor

Pamukova Eko Pazar Doğal Ürünler ve Ayva Festivali bugün saat 10:00 itibari ile başladı.

Bu yılda oldukça renkli görüntülere sahne olan festival oldukça yoğun bir katılım ile devam ediyor. PAYDER (Pamukova ve Pamukova Ayvasını Tanıtma Derneği) tarafından organize edilen ve Pamukova Kaymakamlığı ile Pamukova Belediyesi'nin katkılarıyla yapılan festivalden saat 13:30'da protokolün katılımı ile devam etti.

Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ak Parti Sakarya Genel Başkan yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Pamukova Kaymakamı Recai Karal, Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser, Payder Başkanı Ali Urgan, Ak Parti Sakarya Eski Milletvekili Ali İnci, Saparyaspor Başkanı Cevat Ekşi, Ak Parti Pamukova İlçe Başkanı Fatih Akın, dizi oyuncusu Alpaslan Özmol, daire amirleri ve binlerce vatandaş katıldı.

Tören Pamukova 15 Temmuz Demokrasi meydanında saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Pamukova Müftüsü Celil Şimşek tarafından yapılan dua ile başladı.

Protokol üyeleri sırası ile günün anlam ve önemini belirten konuşmalarının yapmalarının ardından plaket töreni yapıldı. Tören bitimi sonrasında Protokol üyeleri standları dolaşarak Pamukovalılar tarafından yapılan yöresel ve yerli yiyecek ve içeçeklerin tadına baktılar. Düzenlenen yarışmada dereceye girenler saat 17:00'da açıklanacak.

Festival tüm hızıyla devam ederken akşam saat 21:00'da ünlü sanatçı Merve Özbey'in konseri ile son bulacak.

TÜM RESİMLER İÇİN TIKLAYIN

Haber Kaynağı: PamukovaMedya / Özel Haberi

YORUM EKLE