Öğrenciler ve Polisler'den Yaya Öncelikli Trafik Etkinliği

Pamukova'da "Trafikte Yaya'ya Öncelik" bilincinin aşılanması amacıyla 6 farklı noktada 16 polisin katılımıyla etkinlik düzenlendi.

Öğrenciler ve Polisler'den Yaya Öncelikli Trafik Etkinliği

Pamukova'da "Trafikte Yaya'ya Öncelik" bilincinin aşılanması amacıyla 6 farklı noktada 16 polisin katılımıyla düzenlenen etkinliklerde minik öğrencilerde boy gösterdi.

Pamukova da 6 noktada düzenlenen etkinliğe Pamukova Kaymakamı Recai Karal,  İlçe Emniyet Müdürü Bülent Aral, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Demir, İlçe Millieğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Okul önlerinde tarfik,öğrenciler,  polisler ve belediye zabıtaları tarafından kontrol edilirken, okul yaya geçitlerinden yayaların ve öğrencilerin geçmesi için araçlar durduruldu.

Polisler ve öğrenciler, sürücüler ile yayalara broşür dağıttılar. Yaklaşık bir buçuk sağat üsren etkinlikte, kavşak giriş ve çıkışlarına, yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yaya varsa ilk geçiş hakkını vermesi konusunda sürücüler ve yayalar uyarıldı.

Öğrencilerin etkinlikte  " Öncelik Hayatın Öncelik Yayaynın " sloganı yazan pankart açmaları dikkat çekti.

YORUM EKLE