İstiklal Marşı'nın 97. Yılı Pamukova'da Törenle Kutlandı

İstiklal Marşı’nın Kabulünün 97. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Pamukova'da kutlandı.

İstiklal Marşı'nın 97. Yılı Pamukova'da Törenle Kutlandı

İstiklal Marşı, 97 yıl önce bugün kabul edilerek Türkiye Cumhuriyeti'nin ulusal marşı oldu. Güftesi Mehmet Akif Ersoy'a, bestesi Osman Zeki Üngör'e ait olan eserin orkestrasyonu Edgar Manas tarafından yapılmıştır. Milli Mücadele yıllarında, Kurtuluş Savaşı devam ederken yazılan eser, şairin Kurtuluş Savaşı'nın kazanılacağına olan inancını, Türk askerinin yürekliliğine ve özverisine güvenini, Türk ulusunun bağımsızlığa, Hakk'a, yurduna ve dinine bağlılığını dile getirir.

İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü münasebetiyle bugün Pamukova Atatürk Kültür Merkezinde program yapıldı.

Düzenlenen porgrama Pamukova Kaymakamı Recai KARAL, Garnizon Komutanı Oktay EREN, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Alpaslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Demir, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü İbrahim Kiraz, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımı ile düzenlendi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, günün anlam ve önemini belirten konuşma ve video sunumuyla devam etti. Öğrencilerin şiir okumaları esnasında duygu dolu anlar yaşandı.

İstiklal Marşı oratoryosu ile devam eden program, ilçede düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2018, 00:13
YORUM EKLE